НОК України
Конкурс для журналістів

 

XVІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС

СЕРЕД СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

«УКРАЇНА ОЛІМПІЙСЬКА»

2018 рік
 

 ПОЛОЖЕННЯ

    1. МЕТА

1.1.         Широке висвітлення подій та досягнень в олімпійському русі, висвітлення участі українських спортсменів в ХХІІІ зимових Олімпійських ігор 2018 року в  м. Пхьочхан (Корея) та ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх 2018 року в м Буенос-Айрес (Аргентина).

1.2.         Поширення ідей олімпізму.

1.3.         Налагодження тісного співробітництва НОК України з засобами масової інформації України.

 1. 2. ОРГАНІЗАЦІЯ

2.1.         Конкурс є всеукраїнським, проводиться Комісією НОК України «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху» з урахуванням пропозицій регіональних відділень НОК України.  

2.2.         Конкурс триває в два етапи:

 • перший етап – проведення обласними відділеннями НОК конкурсів в регіонах та передача робіт переможців регіональних конкурсів на Всеукраїнський (за основу береться Положення про Всеукраїнський конкурс);
 • другий етап – розгляд   робіт Комісією НОК «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху».

2.3. Комісія залишає за собою право виносити на розгляд та обговорення роботи та кандидатури, що у повній мірі відповідають Положенню. 

2.4.         Остаточний термін прийняття робіт та підведення підсумків в регіонах  – 15 жовтня 2018 року (1 етап).

2.5.          Остаточний термін прийняття робіт з регіонів (переможці регіональних конкурсів)  –  15 листопада 2018 року (2 етап).

2.6.         Роботи приймаються за адресою: 04071, м. Київ, вул. Хорива, 39-41, Національний олімпійський комітет України (з поміткою КОНКУРС).

2.7.         Конкурс проводиться в наступних номінаціях:

-         Найкраща громадсько-політична газета року (відділ спорту);

-         Найкраща спортивна газета року;

-         Найкращий спортивний журнал року;

-         Найкраща циклічна спортивна телепрограма;

-         Найкраща циклічна спортивна радіопрограма;

-         Найкраще електронне видання (відділ спорту);

-         Найкращі спортивні журналісти;

-         За відданість олімпійському руху;

-         Дебют в спортивній журналістиці;

-         За найкраще висвітлення участі українських спортсменів в ХХІІІ зимових Олімпійських іграх 2018 року в м. Пхьончхан (Республіка Корея);

-         За найкраще висвітлення участі українських спортсменів в ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх 2018 року в м. Буенос-Айрес (Аргентина).

2.8.         Матеріали на конкурс мають надаватися таким чином:

 • Найкраща громадсько-політична газета року (відділ спорту)

лист-подання від регіонального відділення НОК з оригіналами або ксерокопіями газет та інформацією про авторський колектив (не менше 10 повних номерів за річний період з аналітичними статтями, інтерв’ю,  історичними описами, звітами про спортивні події та олімпійські заходи тощо)

 • Найкраща спортивна газета року

лист-подання від регіонального відділення НОК з оригіналами або ксерокопіями газет та інформацією про авторський колектив (не менше 10 повних номерів за річний період  з аналітичними статтями, інтерв’ю,  історичними описами, звітами про спортивні події та олімпійські заходи тощо)

 • Найкращий спортивний журнал року

лист-подання від регіонального відділення НОК з оригіналами журналу та інформацією про авторський колектив (не менше 4 повних номерів журналу)

 

 • Найкраща циклічна спортивна телепрограма

лист-подання від регіонального відділення НОК з записом телепрограми на електронному носії та інформацією про авторський колектив (не менше 10 програм за річний період)

 

 • Найкраща циклічна спортивна  радіопрограма

лист-подання від регіонального відділення НОК з записом радіопрограми на електронному носії та інформацією про авторський колектив (не менше 10 програм за річний період)

 

 • Найкраще електронне видання (відділ спорту)

лист-подання від регіонального відділення НОК з роздруківками матеріалів з Інтернет-сайтів та інформацією про авторський колектив (не менше 10 матеріалів за річний період  – аналітичних статей, інтерв’ю,  історичних описів, звітів про спортивні події та олімпійські заходи тощо)

 

 • Найкращі спортивні журналісти

лист-подання від регіонального відділення НОК з матеріалами з газет (оригінали або ксерокопії газет, журналів), відео- або аудіо матеріалами за річний період (не менше 15 за річний період).

 

 • За відданість олімпійському руху

 

лист-подання від регіонального відділення НОК з детальною інформацією про роботу та досягнення номінанта в напрямку пропаганди олімпійського руху (особа може нагороджуватися лише один раз за час проведення Конкурсів).

 

 • Дебют в спортивній журналістиці

лист-подання від регіонального відділення НОК з матеріалами з газет (оригінали або ксерокопії газет, журналів), відео- або аудіо матеріалами за річний період (не менше 10 матеріалів за річний період).

 

 • За найкраще висвітлення участі українських спортсменів в ХХІІІ зимових Олімпійських іграх 2018 року в м. Пхьончхан (Республіка Корея)

лист-подання від регіонального відділення НОК з матеріалами з газет (оригінали або ксерокопії газет, журналів), відео- або аудіо матеріалами за річний період (не менше 10 матеріалів за річний період).

 

 • За найкраще висвітлення участі українських спортсменів в ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх 2018 року в м. Буенос-Айрес (Аргентина)

лист-подання від регіонального відділення НОК з матеріалами з газет (оригінали або ксерокопії газет, журналів), відео- або аудіо матеріалами за річний період (не менше 10 матеріалів за річний період).

 1. 3. ФІНАНСУВАННЯ

3.4. Фінансування конкурсу здійснюється за статтею бюджету НОК України «Фінансова допомога комісіям».

 

 1. 4. ПЕРЕМОЖЦІ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

4.1.         Переможці конкурсу визначаються на засіданні Комісії НОК України «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху».

4.2.         В кожній номінації можуть визначатися до трьох переможців.

4.3.         Комісія має право встановлювати заохочувальні призи для учасників конкурсу.

4.4.         Церемонія нагородження проводиться на початку 2019 року.  Переможці конкурсу нагороджуються цінними подарунками та пам’ятними дипломами.