Легкоатлети відібрались на Олімпійський фестиваль. Рішення - за тренерським складом
19 Травня 2017 Поділитися
Легкоатлети відібрались на Олімпійський фестиваль. Рішення - за тренерським складом

Вчора в Кропивницькому завершився командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків (2000 р.н. та молодші).

Перш за все, для спортсменів 2001-2002 р.н., ці старти стали відбірними на XIV літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль, що в липні пройде в угорському Дьорі.

Тож протягом двох змагальних днів за всіма баталіями уважно спостерігав та обирав найкращих старший тренер збірної України U-18 Андрій Коротєєв.

За підсумками змагань були відібрані кандидати для участі у Фестивалі. Попередньо до списку увійшли 20 спортсменів, а хто це саме буде - вирішиться після головної тренерської наради.

«Якщо дивитися на результати, то, загалом я ними задоволений. В першу чергу, хотілося б відзначити чудовий виступ Ярослави Магучіх у секторі для стрибків у висоту. Дніпрянка зуміла подолати планку на позначці 190 см, а тому, сподіваюся, що на ЄЮОФ вона зможе продемонструвати свій великий потенціал. На своєму стабільно високому рівні виступив запорізький метальник молота Михайло Кохан, який є світовим лідером серед юніорів у цій дисципліні. Тут же, але серед дівчат, одним із лідерів нашої збірної є Валерія Іваненко, яка на цих змаганнях показала результат 65.19 м, що є дуже пристойним. Непогані шанси на потрапляння до команди мають і двоє атлетів з Кіровоградщини. Це, Олег Тикул, який у стрибках у висоту показав найкращий результат серед спортсменів 2001-го р.н і молодше, здолавши планку на позначці 195 см і Денис Баранов, який виступав тут на дистанції 400 метрів. У прекрасній формі – сумський метальник диска Олексій Кирилін. Він зумів відправити снаряд на 55.82 м. До старту Європейського юнацького олімпійського фестивалю залишається біля 2-х місяців, а тому юнаки і дівчата мають ще можливість покращити свою форму», - поділився своїми думками Андрій Коротєєв.

За словами старшого тренера збірної України U-18, цей чемпіонат відкрив багато нових зірочок, які також претендують на поїздку до Дьору.

«В певних дисциплінах ми розглядали як кандидатів одних спортсменів, але на чемпіонаті кращими виявились ті, хто до того був на других позиціях. Наприклад, на дистанції 800 метрів серед дівчат чотирнадцятирічна вінничанка Світлана Жульжик досить несподівано, в очній боротьбі за путівку на Фестиваль з Анастасією Кудіновою, все ж випередила на три сотих секунди дніпрянку, й поступилась лише атлетці 2000-го року народження. До речі, Світлана ввійшла до нашого списку ще й на дистанції 400 метрів, але поговоривши з нею та тренером було вирішено, що в Дьорі вона стартуватиме на 800-метрівці», - додав Андрій Коротєєв.

Ось як сама Світлана прокоментувала свій забіг одразу після свого фінішу на 800-метрівці: «Сама не очікувала, що зможу так виступити, адже займаюся легкою атлетикою лише трішки більше року. Якщо говорити про конкуренток, то я не вела принципової боротьби саме з Анастасією Кудіновою, адже в кожній бачила гідну суперницю. Просто, намагалася показати все, на що здатна. Дуже рада, що все вдалося й сподіваюся, що в Дьорі я успішно представлю нашу країну, якщо, звичайно, тренери збірної нададуть мені таку можливість».

Фото Павла Волошина.

Останнє в медіа