Вшанування ювілярів у Хмельницькому національному університеті
09 Листопада 2018 Поділитися
Вшанування ювілярів у Хмельницькому  національному університеті

Днями у Хмельницькому національному університеті відбулося урочисте засідання, присвячене 50-річчю кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та 5-річчю кафедри фізичної терапії, ерготерапії. На святкування прибули ветерани кафедри, випускники-олімпійці, представники обласної влади, керівники обласного та міського управлінь молоді і спорту, обласного відділення Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти та науки, громадських спортивних організацій.

Присутнім продемонстрували фотоматеріали «Як все було» та ознайомили з історією кафедри. За час свого розвитку створена у 1968 році кафедра фізичного виховання кілька разів змінювала назву і на сьогодні вона є основою уже двох кафедр Хмельницького національного університету – теорії і методики фізичного виховання і спорту та фізичної терапії, ерготерапії.

Головною метою стало створення і забезпечення відповідних умов та можливостей для реалізації різнобічних інтересів членів колективу інституту у сфері фізичної культури і спорту. Неможливо було розраховувати на успіхи, не турбуючись про створення навчально-матеріальної бази. Саме тому, у 1970 р. було завершено будівництво стадіону. Найбільше сил було затрачено на будівництві спортивного комплексу, який будували студентські будівельні загони та викладачі кафедри. Пізніше побудували водно-спортивну базу з елінгом для зберігання човнів, готельним приміщенням і спортивними майданчиками на річці Південний Буг. З часом було зведено два футбольні і один волейбольний майданчики біля спортивного комплексу. Зараз в університеті культивується 22 види спорту, представники яких мають значні спортивні здобутки: 16 студентів брали участь в десяти Олімпійських іграх і ними здобуто 4 золоті медалі, 2 срібні та 1 бронзову. Гарних успіхів спортсмени досягли на 14 літніх Всесвітніх Універсіадах, де вибороли 14 золотих медалей, 11 – срібних, 1 –бронзову. За час існування кафедри 14 студентів стали заслуженими майстрами спорту, 40 – майстрами спорту міжнародного класу і 274 – виконали майстрівські нормативи. Стержневу проблему підбору і виховання викладацьких кадрів високої кваліфікації кафедри вирішено успішно, було підготовлено: 1 доктор наук, 16 – кандидатів наук і трьом викладачам присвоєно вчене звання доцента кафедри фізвиховання, двоє навчаються в аспірантурі. Свідченням вагомості здобутків викладачів і студентів кафедр стало те, що дев’ять студентів отримали державні нагороди, трьом викладачам було присвоєно звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту», п’ятьом – «Заслужений тренер України», 11 – нагородженні знаком «Відмінник освіти України». У                                                 вітальному слові завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, доцент Олександр Солтик відмітив, що це свято стосується багатьох, адже кафедра фізичного виховання завжди об’єднувала дуже велику кількість людей – це викладачі, тренери, спортсмени, студенти. Ректор ХНУ Микола Скиба привітав присутніх, зауваживши, що спортсмени вишу стабільно займали 1-ші місця у своїй групі ВНЗ України, його студенти та випускники ставали чемпіонами Олімпійських ігор ,найпрестижніших міжнародних змагань.  

 Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять колишнього ректора університету Радомира Сіліна, викладачів кафедри та студента-спортсмена,учасника АТО, які не дожили до цього ювілею.                          Під час урочистого засідання кращі викладачі, ветерани кафедри,  студенти та олімпійці Сергій Нагорний, Ольга Жовнір, Тетяна  Загрійчук (Філонюк), Олег Штурбабін, Павло Алтухов, Дмитро Янчук були нагороджені грамотами та подяками:  Хмельницької обласної ради,   обласної державної адміністрації,департаменту освіти і науки, управління молоді та спорту Хмельницької ОДА, відділення НОК, управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, ректора ХНУ, Хмельницької обласної ради,   обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки, управління молоді та спорту Хмельницької ОДА, відділення НОК, управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, ректора ХНУ.    
Подяку Національного олімпійського комітету України колективу кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту ХНУ прапор НОК України та олімпійську літературу вручив очільнику кафедри Олександру Солтику голова відділення НОК в області Юрій Краснюк, який побажав викладачам кафедр здоров’я, майбутніх звершень та Олімпійських нагород. Завідувачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та кафедри фізичної терапії, ерготерапії подарували ректору Миколі Скибі спортивні сувеніри – символічну медаль та свисток, в знак подяки за підтримку з боку ректорату університету у питаннях розвитку фізичної культури. Окремо лунали вітання для першого завідувача кафедри фізичного виховання, першого на кафедрі кандидата наук, людини, яка ще й зараз працює над процвітанням кафедри – Євгена Свіргунця. Також прозвучали вітання від випускників кафедри різних років. Святкового настрою додала концертна програма за участю лауреатів Всеукраїнських конкурсів – Ірини Федорович, Катерини Максимчук, Олесі Дідори та Іванни Пелехатої. На завершення урочистого засідання прозвучав гімн університету. 

А потім в спортивному комплексі ХНУ за сприяння відділення Олімпійської академії України у Хмельницькій області був проведений фізкультурно-спортивний фестиваль «Низький уклін вам, кафедри», головною ідеєю якого були звіти випускників та  студентів про професійну діяльність у сфері фізичної культури і спорту.

До програми фестивалю були включені показові виступи спортсменів з художньої гімнастики, тхеквондо ВТФ, кікбоксингу та футболу, яких тренують випускники кафедр різних років,  що нині прославляють університет та державу на різних  спортивних форумах. Особливо позитивні емоції викликали: номер гирьового жонглера, руханка, з використанням елементів танцювального хортингу, і флешмоб з викладання ювілейних цифр «50» та «5».Останнє в медіа