Ментальне тренування калинівських баскетболістів
05 Грудня 2018 Поділитися
Ментальне тренування калинівських баскетболістів

28 листопада до Калинівської ДЮСШ «Авангард» (Вінницька область) завітав всеукраїнський проект НОК #OlympicLab, що проходить за підтримки The Coca-Cola Foundation.

Один із модулів проекту - «Ментальне тренування» - провели голова обласної федерації баскетболу, суддя із цього виду спорту Сергій Дусь разом зі срібним призером Олімпійських ігор Павлом Хникіним. Захід організувало відділення НОК України у Вінницькій області.

Директор Калинівської ДЮСШ «Авангард» Сергій Грепечук розповів, що в його спортшколі діє чотири відділення: баскетболу, волейболу (дівчата), хокею на траві і футболу. Тут займаються понад 320 дітей. Спортивна база включає спортзал, велике футбольне поле, майданчики для футболу і пляжного волейболу. Будується ще один майданчик зі штучним покриттям для ігровиків.

– Наші хокеїсти неодноразово були переможцями чемпіонатів України, міжнародних змагань у Польщі. Волейболістки виграли Дитячу лігу волейболу України і в складі збірної області стали чемпіонками країни серед школярів. Вихованка ДЮСШ «Авангард» Валерія Якушева в складі збірної України U-16 стала срібною призеркою Східно-європейської зональної волейбольної Асоціації, а підготувала цю команду наш тренер Лариса Дуніна. Відділення баскетболу функціонує лише другий рік, із дітьми працюють два тренери. За це короткий час наші баскетболісти двічі здобували медалі чемпіонату області, – повідомив Сергій Грепечук.

Тренер ДЮСШ «Авангард» Дмитро Копачевський провів показову розминку юних баскетболістів. Діти не лише бігали, але й виконували спеціальні вправи. Зокрема, у парах демонстрували елементи дриблінгу, захисту, кидали м'ячі у кошик.

Під час «Ментального тренування» Павло Хникін коротко розповів про свої блискучі спортивні досягнення, чим викликав захоплення у слухачів. Адже, нагадаємо, він не лише двічі здобував медалі Олімпійських ігор з плавання. Але й чотири рази брав участь у головних змаганнях чотириріччя. Павло Хникін також показав юним баскетболістам простий спосіб психологічного налаштування.

– Треба підняти два пальця догори. Зверніться до одного з них: я тебе люблю, ти найкращий. Відчуваєте, що, цей палець став якимось особливим?! Аналогічним чином можна психологічно налаштувати самого себе перед важливими стартами, – зауважив Павло Хникін.

Змістовна розповідь Сергія Дуся супроводжувалася відеослайдами. Йшлося про те, що задля досягнення спортивного результату необхідно одночасно вести підготовку у чотирьох аспектах: фізичному, технічному (дриблінг тощо), тактичному і психологічному. Важливу роль відіграє й відеотренінг – перегляд відеозапису своїх виступів.

Сергій Дусь зачепив тему спортивної конкуренції. І не лише із представниками інших міст і районів, а у й власній команді. Бо, як відомо, в ігрових видах спорту гравці борються за місце в стартовому складі. Голова обласної федерації баскетболу порадив юнакам бути дружніми та єдиним цілим в складі команди. Незалежно від того, виходять вони на заміну чи стабільно грають у «старті».

Також Сергій Дусь порадив молоді гарний психологічний прийом, запозичений у знаменитого в минулому тенісиста Бориса Беккера. Той в юності уявляв свої поєдинки із зірковими суперниками, водночас наполегливо тренувався. І його мрія згодом стала реальністю!

Учасники зустрічі у подарунок отримали футболки із написом #OlympicLab. Переможці вікторини на тему баскетболу також вигравали кепки з аналогічними позначками. Їх вручав голова відділення НОК Павло Хникін. Діти залишилися задоволеними.

– Мені сподобався тренінг. Було цікаво дізнатися, що підготовка до змагань складається із різних частин. І всі вони важливі, – каже десятирічний Назар Шевчук. – Я прагну потрапити до збірної України з баскетболу. Подобається, що у нашому виді спорту ти граєш не сам за себе, а в команді. І навіть на тренуваннях у тебе багато можливостей для спілкування.

Останнє в медіа