Вихованцям одеській СДЮСШОР ім. Литвака розповіли про волонтерство
30 Січня 2019 Поділитися
Вихованцям одеській СДЮСШОР ім. Литвака розповіли про волонтерство

28 січня в СДЮСШОР ім. Литвака відбувся модуль «Волонтерство» проекту Національного олімпійського комітету #OlympicLab, який реалізується за підтримки The Coca-Cola Foundation.

У рамках модулю юним вихованцям відділення баскетболу СДЮСШОР ім. Литвака про волонтерство розказала організатор масштабних соціальних проектів Наталія Терехова, яка більше 20 років займається волонтерською діяльністю, а також учасниця ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор, вихованка цієї спортивної школи баскетболістка Анна Сугак.

Перед тим, як передати слово гостям, спеціаліст зі зв'язкам зі ЗМІ відділення НОК України в Одеській області Влад Єфімов розповів присутнім про значення волонтерства в олімпійському русі, наголосивши, що сучасні Олімпійські ігри неможливі без участі добровільних помічників:

«Навіть І Ігри сучасності могли не відбутися, якби не допомога благодійних організацій».

Далі слово було надано Наталії Тереховій, яка відзначила, що для молоді волонтерство – це можливість «прокачати» себе, спробувати себе на робочому місці та відчути задоволення саме там, де ти цього хочеш, а не виконувати якусь нудну роботу.

«Волонтерство – це просто та доступно, будь-яка людина може себе проявити в цьому, кожний може знайти роботу по собі в найрізноманітших проектах – від маленьких до великих, головне – бажання. Волонтерство – це можливість проявити свій потенціал, саме це є одним із стрижнів волонтерства», - розповіла Наталія Терехова.

Розкривши суть поняття «волонтерство», вона перейшла безпосередньо до спорту:

«Ось вже двадцять років ми (благодійний фонд «Добрий самарянин», – Прим.авт.) займаємося допомогою людям з обмеженими можливостями, а саме паралімпійцям».

Запросивши юне покоління до волонтерства, лектор передала своєрідну естафетну паличку учасниці ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор Ганні Сугак, яка мала змогу оцінити та побачити роботу волонтерів на крупному спортивному змаганні.

Вона відзначила, що, дійсно, без допомоги волонтерів було б складно адаптуватися в новій країні:

«В будь-якій ситуації ви можете розраховувати на допомогу – чи то побутові питання, чи питання логістики та інше».

«Ці доброзичливі люди завжди готові прийти на допомогу, і це сприяє концентрації безпосередньо на спортивних задачах», - відзначила баскетболістка.

Користуючись нагодою, Анна поділилася з юним поколінням своєї рідної СДЮСШОР імені Литвака досвідом участі в ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх, зазначивши:

«Це тільки перша сходинка в спорті, головна моя ціль – Олімпійські ігри».

За підсумком зустрічі всі учасники модулю «Волонтерство» отримали цінні подарунки від відділення НОК України в Одеській області, зробили фото на згадку із Ганною Сугак, а також обмінялися контактами з Наталією Тереховою з метою в майбутньому взяти участь у волонтерських проектах.

Крім того, користуючись нагодою, відділення НОК України в Одеській області передало директору школи Олексію Діберту баскетбольні м'ячі та атрибутику.

Ірина АЧКІНАДЗЕ, вихованка відділення баскетболу СДЮСШОР ім. Литвака:

- Було доволі цікаво брати участь в такому заході – це для мене вперше. Дізналася чимало нового для себе. Взагалі я з радістю взяла б участь в якихось благодійних заходах, спробувала себе як волонтер. Просто через те, що мені це приємно робити.

Анна СУГАК, учасниця ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор:

- Мені дуже цікаво було поділитися своїм досвідом, розповісти про те, як працюють волонтери на такому масштабному заході, розповісти юним спортсменам про участь у Юнацьких Олімпійських іграх.

Що стосується мене, то я ніколи не займалася волонтерством, але мені було б дуже цікаво спробувати себе в цій гарній справі.

Наталія ТЕРЕХОВА, організатор масштабних соціальних проектів:

- З радістю відкликнулася на запрошення взяти участі в такому проекті - і не пошкодувала, більше того – бачу відгук в очах юних спортсменів, і деякі з них виявили бажання спробувати себе у волонтерстві - ми обмінялися контактами, підписалися один на одного в соцмережах. Дуже приємно, що є така прекрасна благородна ініціатива. І наші спортсмени демонструватимуть не тільки свої силу та вміння, але й свої прекрасні душевні якості.

Волонтерство у спорті – це окрема гілка, і в Одесі вона малорозвинена, але в неї є великі перспективи.

Останнє в медіа