У школі Хмельницького відбувся модуль проекту #OlympicLab “Чат з олімпійцями та лідерські навички”
18 Лютого 2019 Поділитися
У школі Хмельницького  відбувся модуль проекту #OlympicLab “Чат з олімпійцями та лідерські навички”

В Хмельницькому НВК-7 днями відбулось свято спорту та здоров’я, в рамках якого проведено модуль проекту #OlympicLab НОК України за партнерської підтримки компанії The Coca-Cola Foundation.

На зустріч зі школярами прибули перший заступник відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін та відомі спортсмени краю: дворазовий учасник зимових Олімпійських ігор (1992 та 1994) Олександр Бортюк та триразова учасниця зимових Олімпійських ігор (2010, 2014 та 2018) Ольга Полюк. В актовій залі були присутні понад 150 учнів 7-8 класів та вчителі.

У своєму виступі Віктор Флентін ознайомив присутніх з олімпійськими цінностями, історією розвитку олімпізму на Хмельниччині, уславленими олімпійцями області та їхніми наставниками. Детально розповів присутнім про пронесення священного олімпійського вогню миру і дружби 8-9 липня 1980 року головними магістралями міста.  Приємною несподіванкою для всіх стала інформація про історію виникнення назви вулиці Олімпійська, що поруч зі школою.  Для кращого занурення у ті події було продемонстровано фрагменти документального фільму «Олімпійський вогонь на Хмельниччині». 

А головною «родзинкою»  дійства стало спілкування з Ольгою Полюк  – лідером національної жіночої команди України з фристайлу, адже вона навчалась у цій школі і перші кроки у спорті зробила в секції спортивної гімнастики саме тут. Діти виявили зацікавленість, ставили багато запитань щодо її участі у змаганнях високого рівня, особливостей методики тренувань в екстремальних видах спорту, психологічної підготовки. Ольга  продемонструвала відеоролики зі своїх цьогорічних виступів у США, де  стала переможницею  та призеркою етапів Кубка Північної Америки, а також посіла 7 місце на чемпіонаті світу з фристайлу. Учні мали змогу ознайомитися з деякими спортивними трофеями Ольги.

Інший олімпієць Олександр Бортюк  на власному прикладі показав, що успішно займатись спортом і досягати хороших результатів можливо у різному віці. Долучившись до серйозних тренувань лише в 21 рік, він за 7 років зумів пройти шлях від початківця до олімпійця. Cпочатку Олександр підкорив нормативи майстра спорту у бігу на спринтерських дистанціях, а згодом виконав норматив міжнародного класу у зимовій дисципліні. У його доробку є медалі з чемпіонатів СРСР як з легкої атлетики, так і з бобслею, нагороди з етапів Кубка світу. Наразі він є викладачем Хмельницької гуманітарно-педагогічної  академії, перебуває у хорошому фізичному стані і демонструє гарні результати на легкоатлетичних ветеранських змаганнях різного рівня.

Далі присутні розгорнули  Державний прапор України з автографами популярних вітчизняних та світових зірок спорту  та прапор НОК України  і  провели символічну естафету олімпійського вогню різних спортивних поколінь – на честь VIV зимового Європейського Юнацького Олімпійського  фестивалю, що саме тривав у Сараєві.

Титуловані гості подарували  школі альбоми, плакати, книги з історії спорту, а найкращим знавцям олімпійського руху вручили сувеніри, сертифікати. Завершилася зустріч спортивними змаганнями між командами учнів 7-х класів  та селфі в спортивній залі. 

Останнє в медіа