-
НОК України
- Історія
- Команда
- Проєкти
- Суб'єкти олімпійського руху
- Структури
-
Офіційні документи
- Лист Томаса Баха про створення Фонда солідарності
- Звіт про роботу НОК України у 2021 році
- Олімпійський порядок денний 2020+5
- Антидопінгові правила Олімпійського руху України
- Звіт про діяльність НОК у 2020 році
- Програма розвитку Олімпійського руху в Україні на період 2019-2022 років
- Звіт про діяльність НОК 2015-2018
- Положення про атрибутику та нагородну діяльність
- Олімпійська хартія
- Етичний кодекс Олімпійського руху України
- Звіт про роботу НОК України у 2019 році
- Декларація VIII Олімпійського саміту
- Список заборонених препаратів-2019
- Календар спортивних подій 2020
- Звіт про роботу НОК України у 2017 році
- Конкурс «Олімпійський орнамент»
- Звіт про діяльність НОК України у 2016 році
- Список заборонених препаратів-2020
- Медичний кодекс
- Промова президента МОК Томаса Баха з нагоди 25-річчя НОК України
- Статут НОК України
- Всесвітній антидопінговий кодекс
- Олімпійський порядок денний 2020 20+20 рекомендацій
- Олімпійська книга
- Олімпійський куточок
- Олімпійська бібліотека
- Державні закупівлі
- Спонсори
- Контактна інформація
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- ЄЮОФ2023-Венеція
- Статут Національного олімпійського комітету України
- Лист Томаса Баха про створення Фонда солідарності
- Звіт НОК України за 2021 рік
- Олімпійський порядок денний 2020+5
- Антидопінгові правила Олімпійського руху України
- Звіт про діяльність НОК у 2020 році
- Програма розвитку Олімпійського руху в Україні 2019-2022 рр.
- Звіт про діяльність НОК України 2015-2018
- Олімпійська хартія
- Етичний кодекс Олімпійського руху України
- Звіт про роботу НОК України у 2019 році
- Положення про атрибутику та нагородну діяльність
- Декларація VIII Олімпійського саміту
- Список заборонених препаратів-2019
- Календар спортивних подій 2020
- Список заборонених препаратів-2020
- Звіт про роботу НОК України у 2017 році
- Конкурс «Олімпійський орнамент»
- Звіт про діяльність НОК України в 2016 році
- Медичний кодекс
- Всесвітній антидопінговий кодекс
- Олімпійський порядок денний 2020 20+20 рекомендацій
- Промова президента МОК Томаса Баха з нагоди 25-річчя НОК України
- Олімпійський куточок
- Олімпійська книга
Шановний президент Національного олімпійського комітету України,
мій дорогий колега та друг Сергій Бубка.
Шановний президент Асоціації національних олімпійських комітетів,
мій колега та друг, шейх Ахмад Аль-Фахад Аль-Сабах.
Мій друг та колега Валерій Борзов.
Шановні Олімпійські чемпіони та ветерани спорту.
Шановні атлети та тренери.
Пані та панове.
Дякую за теплий прийом. Мені надзвичайно приємно бути сьогодні тут з вами в цьому чудовому театрі оперети. Дозвольте мені висловити щирі вітання Національному олімпійському комітету України з нагоди святкування його 25-ї річниці. Це знаменна подія, і я вітаю мого друга і колегу Сергія Бубку, президента НОК України, на цьому знаковому святі спорту в країні з такими багатими спортивними традиціями. Протягом останніх декількох днів цю подію анонсує і Олімпійський музей в Лозанні, де відвідувачі можуть залишити свої добрі побажання для Національного олімпійського комітету України в спеціальній ювілейній книзі.
Україна з гордістю може озирнутися на останні 25 років своєї спортивної історії. З моменту здобуття незалежності ваші спортсмени завоювали 122 медалі на Олімпійських іграх. Якщо згадати більш давню історію, коли українські спортсмени були частиною команди СРСР (починаючи з 1952 року), загальна кількість олімпійських медалей складає 623. Це вражаючі рекорди для України, збагачені такими олімпійськими легендами, як "Золота рибка" і чотириразова олімпійська чемпіонка 2000 та 2004 років Яна Клочкова або фігуристка Оксана Баюл, перша українська золота медалістка після здобуття незалежності. Серед цих чемпіонів я повинен згадати мого дорогого друга Сергія Бубку. Чемпіон Олімпійських ігор 1988 року, він продовжував бити рекорд за рекордом протягом своєї кар'єри легкоатлета, та приносити своїй країні успіх за успіхом. З такими багатими спортивними традиціями, ви можете з повним правом пишатися внеском, який українські спортсмени зробили і продовжують робити в олімпійську історію.
На додаток до 25 років спортивного успіху НОК України також повинен відзначити роботу, яку він робить для поширення цінностей спорту і духу олімпізму по всій країні. Особливо вражають загальнонаціональні освітні ініціативи, такі як "Олімпійський урок", "Олімпійське лелеченя", або "Do like Olympians» та інші програми для шкіл.
Насправді, завтра я з перших рук отримаю досвід участі в програмі "Do like Olympians" під час візиту в київську середню школу № 78. Програма "Do like Olympians" надихає дітей займатися різними видами спорту. В рамках цієї ініціативи я на практиці познайомлю дітей з фехтуванням і з нетерпінням чекаю зустрічі з вашими молодими фехтувальниками - хто знає, можливо, серед них буде майбутній Олімпійський чемпіон. В цілому, важливе послання таких освітніх проектів зрозуміле: вони просувають олімпійські цінності дружби, поваги, майстерності та чесної гри; вони залучають дітей до спорту і заохочують до здорового способу життя.
НОК України відіграє провідну роль в тому, щоб поставити спорт на службу громадам. Через добре розвинену мережу регіональних відділень і представництв, НОК забезпечує, щоб спортивні ініціативи та освітні програми досягали українського суспільства в цілому, тим самим поширюючи олімпійські цінності по всій країні.
Спорт має унікальну силу об'єднувати людей, незалежно від їх походження, релігійних чи культурних вподобань. Спорт є єдиною сферою людського існування, яка досягла універсального закону. Незалежно від того, де в світі ми займаємось спортом, правила однакові і поширюються на всіх. Вони ґрунтуються на людських цінностях дружби, поваги і досконалості. Спорт - це завжди наведення мостів, а не зведення стін. Однак, для того, щоб постійно поширювати ці цінності в суспільстві, важливо, щоб автономність спорту поважали політики. Спорт може будувати мости лише за умови поваги до нашої автономії і нашого нейтралітету.
Спорт повинен бути політично нейтральними, але спорт не може бути поза політикою. Тому Олімпійське рух повинен мати, одночасно, і автономію, і партнерські відносини з політикою. Цього можна досягти шляхом діалогу та взаємної поваги між Олімпійським рухом і державними органами на всіх рівнях.
МОК розуміє теперішню складну ситуацію в Україні, і особливо, як це впливає на ваших спортсменів. Саме тому, протягом усіх цих останніх місяців, ми підтримали українських спортсменів – незалежно від того, з якої частини країни вони походять. Завдяки програмі Олімпійської солідарності, в цьому році ми надали українським спортсменам 68 олімпійських стипендій для їх підготовки до Ріо-де-Жанейро. Ми також продовжили особливу допомогу НОК України, взявши зобов’язання надати спортивне обладнання. Ми повинні зробити це заради того, щоб, незважаючи на нинішню ситуацію, українські спортсмени могли тренуватися і якнайкраще готуватися до Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро 2016 року. З вашою рішучістю та нашою підтримкою ми сподіваємося побачити в Ріо-де-Жанейро успішну команду України.
Ми всі хочемо бачити Олімпійські ігри, які забезпечують ідеальні умови для кращих спортсменів світу. Ось чому я закликаю вас пройти додаткову милю, щоб гарантувати, що в нас будуть чисті атлети на чистих Іграх. В наших інтересах, щоб кожен НОК дотримувався міжнародних антидопінгових положень для забезпечення рівних умов на Олімпійських іграх. Так само, в наших інтересах захистити чистих спортсменів. Заради них і заради довіри до спортивних змагань, вони повинні бути захищені від допінгу та корупційного впливу.
Напередодні Ріо-де-Жанейро я переконаний, що ви будете готувати ваших спортсменів для спортивної майстерності. У вас є наша повна підтримка цих зусиль, і я впевнений, що спортсмени, які представлятимуть Україну, буде джерелом гордості для всієї країни.
Ваша 25-а річниця є важливою віхою не лише для вас, але й для всього Олімпійського руху. Ваш НОК є сильним і успішним членом Олімпійського руху. Будьте певні, що ми будемо продовжувати будувати нашу дружбу і прекрасні відносини між НОК України та МОК протягом багатьох наступних років.
На знак цієї великої дружби між МОК та Олімпійським рухом в Україні, я хотів би вручити президенту Національного олімпійського комітету України Сергію Бубці, нагороду МОК імені П'єра де Кубертена.