European Youth Olympic Festival

Європейські юнацькі олімпійські фестивалі (ЄЮОФ)– це комплексі змагання, що проводяться під патронатом Міжнародного Олімпійського Комітету та Європейських Олімпійських Комітетів (ЄОК) за участю усіх європейських країн.

Висування та вибір міста-організатора фестивалю проходить у відповідності з процедурою, що встановлена на Олімпійські ігри. Заздалегідь міста, які бажають прийняти Фестиваль, подають свої заявки. Комісія ЄОК оцінює їх і здійснює візити в міста-претенденти. Остаточне рішення приймається на Генеральній асамблеї ЄОК за 5 років до проведення фестивалю.

Змагання проводяться в непарні роки із зимових та літніх видів спорту та регламентуються Хартією ЄЮОФ, що затверджена Генеральною асамблеєю (ЄОК) 13 грудня 2003 року.
Вік учасників в залежності від видів спорту 13-17 років.

Слід зазначити, що слово «олімпійський» у назві Фестивалю не випадково. Всі атрибути і ритуали його проведення повністю відповідають «дорослим» Олімпійським іграм.

Учасники розміщуються в Олімпійському селищі, яке повинне вміщувати 3300 чоловік (включно з офіційними особами) для літніх фестивалів і 1300 чоловік – для зимових.

Церемонія відкриття, на якій, як правило, присутній Президент МОК, включає парад учасників. Делегації, як і на Олімпійських іграх, проходять в алфавітному порядку мови країни-учасниці, за виключенням Греції, яка очолює парад і господарів Фестивалю, які замикають парад.

Під час виконання Олімпійського гімну на стадіон вноситься і піднімається Олімпійський прапор, запалюється Олімпійський вогонь, який палає протягом усього періоду змагань, спортсмен-учасник і суддя країни-організатора приймають олімпійську клятву. Також проводиться естафета Олімпійського вогню. Вогонь запалюється в Греції, а далі проходить по країні, що приймає Фестиваль.

Під час нагородження в честь призерів піднімаються національні прапори і виконується гімн країни на честь переможця.

Також під час Європейських юнацьких олімпійських фестивалів проводиться і допінг-контроль учасників.

Фестиваль має не лише спортивне значення, але і відіграє значну роль в освіті та спілкуванні молодих людей через спорт та завдяки йому, популяризуються олімпійські ідеали і пропагується олімпійських рух та здоровий спосіб життя.