В Івано-Франківську відбувся чемпіонат України-2015 зі спортивної ходьби
17 Березня 2015 Поділитися
В Івано-Франківську відбувся чемпіонат України-2015 зі спортивної ходьби

Зимовий чемпіонату України зі спортивної ходьби, який 14-15 березня відбувся в Івано-Франківську, мав бути своєрідною репетицією Кубку Європи. Ці престижні змагання Європейська атлетична асоціація планувала провести в Івано-Франківську. Але через складну ситуацію в Україні їх перенесли до Іспанії.

Проте, організатори національної першості постаралися зробити все, щоб довести – не дарма їх місту свого часу доручили проведення головного континентального старту зимового сезону. Так стверджує головний тренер збірної України з видів витривалості Юрій Андрущенко:

«Івано-Франківська команда спрацювала дуже добре. Дуже злагоджено, по суддям взагалі ніяких зауважень не було. Жаль, що у цього міста через причини, далекі від спортивних, забрали Кубок Європи. Якби у травні ці змагання у нас проходили, все б було на високому рівні, я певен».

Найбільшим сюрпризом цього чемпіонату стала Надія Боровська з Волині. Вона повернулася після народження дитини, і вже вийшла на рівень національної збірної. І по фактурі, і по всім іншим показникам видно – готова на високі результати. Тай у Івано-Франківську дистанцію 20 кілометрів виграла з дуже гарним часом – година, 32 хвилини і 35 секунд. 

На Кубку Європи у дорослих від країни на дистанції 20 км може виступати чотири атлети. Отож, тренерська рада буде подавати на затвердження Виконкому як кандидатів у збірну України у чоловіків, окрім Дмитренка та Главана, - Назара Коваленка (Київська обл.) та Андрія Ковенка (Вінницька обл.), які посіли зараз в Івано-Франківську, відповідно, перше та друге місце. У жінок, окрім, Оляновської – двох волинянок Надію Боровську та Олену Шумкіну, а також сумчанку Інну Кашину, тобто весь івано-франківський п’єдестал.

На дистанції 50 км до збірної, окрім Будзи, плануємо включити волинян Олексія Казаніна та Ігоря Сахарука, які були найкращими в Івано-Франківську на дистанції 35 км.

Медіа