Президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом МОК Томасом Бахом
22 Квітня 2015 Поділитися
Президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом МОК Томасом Бахом

В Лозані, в штаб-квартирі Міжнародного Олімпійського Комітету відбулась зустріч Глави нашої держави Петра Порошенка з головним олімпійцем світу, президентом МОК Томасом Бахом.

В зустрічі також взяли участь член Виконкому Міжнародного Олімпійського Комітету, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка та член МОК, віце-президент НОК Валерій Борзов.

В ході зустрічі її учасники наголосили, що олімпійський рух і універсальні олімпійські цінності мають особливе значення для світу і України, адже вони об'єднують людей незалежно від віку, раси, статі, релігійних або політичних поглядів і сприяють примиренню людей, бо спорт не має бар'єрів.

Учасники зустрічі також відзначили важливість олімпізму та спорту як посла миру. Президент України наголосив, що такі постаті, як Сергій Бубка, який зараз очолює Національний олімпійський комітет України, якнайкраще відображають олімпійські ідеали, адже його поважає світ і визнає його досягнення, наголосив Глава держави.

Під час зустрічі було наголошено на вагомій ролі України в світовому олімпійському русі та високому авторитеті Національного олімпійського комітету нашої країни.

За понад 60 років участі спортсменів України в Олімпійських іграх здобуто 623 олімпійські нагороди, 122 з яких – за роки Незалежності нашої держави.

Президент України з особливою гордістю нагадав про українських спортсменів, які зробили Україну більш відомою у світі, назвавши Сергія Бубку, Віталія Кличка, Андрія Шевченка.

Співрозмовники обговорили перспективи розвитку олімпійського руху в Україні. Президент України висловився за розширення співробітництва між Україною та Міжнародним Олімпійським Комітетом.

Українська сторона висловила вдячність МОК та його президенту Томасу Баху за підтримку звернення Національного олімпійського комітету України та позитивне рішення щодо виділення додаткових 300 тис. дол. США для забезпечення належної участі спортсменів України в провідних міжнародних стартах.

Петро Порошенко та Томас Бах домовились про спільну реалізацію проектів дитячої та юнацької спортивної освіти.

Президент МОК прийняв запрошення Президента Порошенка відвідати Україну у зручний для нього час.

Медіа