Форум, що об’єднав фахівців області з олімпійського руху та фізичної культури
02 Листопада 2015 Поділитися
Форум, що об’єднав фахівців області з олімпійського руху та фізичної культури

29 жовтня на базі Класичного приватного університету Запоріжжя відбувся обласний науково-практичний форум «Олімпійський рух, фізичне виховання, спорт та здоров’я людини сучасної України», присвячений 25-річчю створення Національного олімпійського комітету України.

Організатори форуму – Запорізьке обласне відділення Національного олімпійського комітету України та Інститут здоров’я, спорту і туризму Класичного приватного університету.

Присутніми були більше ніж 160 осіб з різних установ області, які вболівають за стан спорту, фізичного виховання та здоров’я людей.

На порядку денному були обговорені питання, що стосуються олімпійського руху як складової системи фізичного виховання та спорту в Запорізькій області, сучасні перспективи розвитку спорту вищих досягнень, проблеми формування, зміцнення та збереження здоров’я дітей, учнівської та студентської молоді, перспективи розвитку фізичної культури в системі середньої та вищої освіти.

Відкрив форум голова Запорізького обласного відділення Національного олімпійського комітету України Володимир Лобанов. Він оголосив привітальне слово від президента НОК України Сергія Бубки з побажанням плідної роботи форуму та представив інформацію з історії створення Національного олімпійського комітету України й тих шляхів, які за 25 років пройшло Запорізьке відділення НОК України.

Серед доповідачів були: Олімпійський чемпіон з гандболу, член виконкому Запорізького обласного відділення НОК України, декан факультету фізичного виховання Бердянського педагогічного державного університету, кандидат педагогічних наук, професор Сергій Кушнірюк, голова Запорізького обласного відділення Олімпійської академії України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теоретичних основ фізичного та адаптивного виховання Інституту здоров’я, спорту і туризму Класичного приватного університету Галина Кружило, президент Запорізької обласної федерації гімнастики та спортивної аеробіки і фітнесу, Заслужений тренер України, старший викладач кафедри олімпійського та професійного спорту факультету фізичного виховання Запорізького національного університету Борис Кокарев, вчитель фізичної культури вищої категорії навчально-виховного комплексу № 111 Запорізької міської ради Юлія Цинко, тренер-викладач фізичного виховання Gold Star Gymnastics (м. Сан-Франциско, США), кандидат наук з фізичного виховання і спорту Ольга Віндюк та інші.

Особливе зацікавлення викдикала доповідь вчителя фізичної культури вищої категорії, вчителя-методиста гімназії № 31 Олени Бажул, в якій були порушені актуальні та болючі проблеми шкільної фізичної культури. Автор доповіді запропонувала різні варіанти їх вирішення.

Про здоров’я нації та роль фізичної культури для його збереження говорили фахівці цієї галузі: кандидат педагогічних наук, професор кафедри фізичної реабілітації та здоров’я людини Інституту здоров’я, спорту і туризму Класичного приватного університету Світлана Волкова та доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання Запорізького державного медичного університету Євген Михалюк.

Директор Інституту здоров’я, спорту і туризму Класичного приватного університету, доктор педагогічних наук, професор; член-кореспондент Академії менеджменту в освіті та культурі Інна Ляхова в своїй доповіді систематизувала наукові досягнення останніх років в галузі здоров’язбережувальних технологій та призвала всіх присутніх об’єднати свої зусилля в цьому напрямі.

Результатом роботи обласного науково-практичного форуму «Олімпійський рух, фізичне виховання, спорт і здоров’я людини сучасної України» буде резолюція, проект якої буде допрацьований та викладений найближчим часом на сайтах Запорізького обласного відділення НОК України та Класичного приватного університету.

 

Медіа