З нагоди 25-річчя НОК України Петро Порошенко зустрівся з Томасом Бахом
15 Грудня 2015 Поділитися

З нагоди 25-ї річниці Національного олімпійського комітету України в Києві відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з керманичем Міжнародного Олімпійського Комітету Томасом Бахом, в якій також взяли участь президент НОК України, член Виконкому МОК Сергій Бубка, віце-президент НОК України, член МОК Валерій Борзов, віце-президенти НОК України Григорій Суркіс та Володимир Бринзак, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

Під час зустрічі Петро Порошенко нагородив голову МОК орденом князя Ярослава Мудрого.

Президент наголосив на важливій ролі Міжнародного Олімпійського Комітету в утвердженні миру, безпеки та стабільності в світі.

Він згадав ім'я відомого українця Олексія Бутовського – одного з провісників міжнародного олімпійського руху та одного з засновників МОК.

Глава держави привітав Національний олімпійський комітет з 25-ю річницею створення та нагадав, що українські олімпійці здобули за усі часи 623 олімпійські медалі, з яких 122 – за часів незалежної України.

«Спорт є одним з пріоритетів для української влади. Ми пишаємося нашими олімпійцями», – сказав Президент. За його словами, українські спортсмени вибороли 103 олімпійські ліцензії та наполегливо готуються до Олімпіади в Ріо-де-Женейро, яка відбудеться наступного року.

Томас Бах подякував за визнання ролі МОК, який вважає своїми пріоритетами встановлення більшого взаєморозуміння між людьми та народами, особливо у ситуації, коли політичні обставини змінюються, а також застосування спорту як засобу діалогу між людьми.

Томас Бах повідомив про надання додаткової допомоги українським спортсменам для покращення їх умов тренування та запевнив у намірі його організації і надалі підтримувати українських атлетів. «Ми це робимо, бо хочемо побачити сильну українську команду у Ріо-де-Жанейро», – сказав Голова МОК.

«Ви маєте повну підтримку Президента», – наголосив Петро Порошенко.

Томас Бах також відзначив важливість взаємодії між Урядом країни та Національним олімпійським комітетом.

Сергій Бубка висловив вдячність МОК за допомогу та звернувся до Президента: «Ми відчуваємо, що ви підтримуєте олімпійський рух. У ці складні часи олімпійці готуються представити нашу команду в Ріо-де-Жанейро і зробити все для того, щоб ми бачили наш прапор, чули наш гімн і пишалися досягненнями наших олімпійців».

Глава держави у відповідь висловив думку, що спорт відіграє надважливу роль в об'єднанні країни. «Коли я був на стадіоні, і весь стадіон співав одним голосом гімн України – це було неймовірне відчуття і це об'єднувало країну. Таке може бути тільки в армії або на спортивних змаганнях. Я би хотів це чути лише на спортивних змаганнях», – сказав Петро Порошенко.

Медіа