Регіональний науково-методичний семінар «Олімпійський рух на теренах Західної України – минуле та сьогодення»
28 Грудня 2015 Поділитися
Регіональний науково-методичний семінар  «Олімпійський рух на теренах Західної України – минуле та сьогодення»

Протягом двох днів у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка в рамках відзначення 25 річниці створення Національного олімпійського комітету України тривав науково-методичний семінар Олімпійський рух на теренах Західної України – минуле та сьогодення».

Участь у ньому взяли більше 40 учасників з провідних вузів та громадських організацій Західної України.

Перед учасниками науково-методичного семінару з вітальним словом виступив проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва професор Борис Буяк.

Під час наукового форуму делегати обмінялись цікавими думками, реалізація яких сприятиме ще більшій популяризації ідеї здорового способу життя та олімпійських цінностей серед студентів.

За результатами роботи учасники семінару ухвалили звернення до Національного олімпійського комітету України, Міністерства молоді і спорту України, Міністерства освіти і науки України, Спілки ректорів вищих навчальних закладів України.

1. Залишити «фізичне виховання» у переліку дисциплін обсягом 4 години на тиждень протягом всього періоду навчання студента у ВНЗ, як таку, що вирішує завдання підготовки молоді до захисту Батьківщини, виконання професійних обов’язків на належному рівні, формує особисту фізичну культуру людини, як компонент загальної культури члена суспільства, позитивно впливає на моральні та патріотичні сторони формування особистості, має безпосередній вплив на здоров’я та обороноздатність країни.

2. До трьох існуючих обов’язкових годин фізичної культури у загальноосвітніх навчальних закладах запропонувати у варіативній частині два уроки олімпійської освіти ідея і суть якої – це не культ тілесних утіх – це культ зусилля духу й культури, віра у творчі сили нації, її вільного розвитку як нації держави. Спорт сам по собі не повинен розглядатись як самоціль, він повинен бути одним із вагомих засобів виховання тіла і характеру української молоді.

3. У вищих навчальних закладах педагогічного профілю включити у перелік дисциплін вільного вибору студента дисципліну «Основи олімпізму» з метою підготовки майбутнього вчителя до професійної діяльності, як носія здорового способу життя, фізичного і духовного збагачення молоді.

 

 

Медіа