Сергій Бубка зустрівся з делегацією Всесвітнього антидопінгового агентства
26 Травня 2016 Поділитися
Сергій Бубка зустрівся з делегацією Всесвітнього антидопінгового агентства

Сьогодні в Олімпійському домі відбулась зустріч президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки з делегацією Всесвітньої антидопінгової агенції (ВАДА).

У зустрічі взяли участь заступник генерального директора Всесвітнього антидопінгового агентства Роб Кьолер, голова правління Національного антидопінгового агентства Німеччини Андреа Готцман, член виконавчого комітету Національного антидопінгового агентства Німеччини, начальник юридичного відділу Ларс Мортсіефер, співробітник відділу профілактики Стефан Трінкс, менеджер Європейського відділення ВАДА по зв'язках із урядами на Національними антидопінговими організаціями Флоранс Ранжеон.

З української сторони були також присутні перший заступник Міністра молоді та спорту, віце-президент НОК Ігор Гоцул, директор Національного антидопінгового центру Іван Курліщук, його заступник Ярослав Кручек, завідуючий лабораторії НАДЦ Олександр Ткаченко, представник відділу зовнішніх зв'язків та інформації НАДЦ Анна Бордюгова.

Під час зустрічі Сергій Бубка наголосив, що Національний олімпійський комітет України займає жорстку і принципову позицію нульової терпимості до допінгу. інвестувавши на цю роботу за останні роки близько 2 млн. дол., а це і закупівля сучасного обладнання, проведення національних наукових і освітніх семінарів для спортивних спеціалістів та їх делегування на відповідні міжнародні форуми, присвячені боротьбі з допінгом, видання відповідної тематичної літератури тощо.

Спільно з Міністерством молоді та спорту, Національним антидопінговим центром НОК вживає цілий ряд заходів з антидопінгової діяльності. Зокрема, на виконання вимог Всесвітнього антидопінгового кодексу Олімпійський комітет прийняв і рекомендував всім суб'єктам олімпійського руху визнати і неухильно дотримуватися Національного антидопінгового правила і Всесвітнього антидопінгового кодексу. Вимоги щодо дотримання Національного антидопінгового правила і Всесвітнього антидопінгового кодексу включені в договори про співпрацю з суб'єктами олімпійського руху і контракти делегатів на Олімпійські ігри.

У НОК України створені та активно працюють Медична і Юридична комісії, які безпосередньо займаються питанням боротьби з допінгом і розробкою рекомендацій з дотримання Національного антидопінгового правила і Всесвітнього антидопінгового кодексу. Представники НОК України є членами Дисциплінарної і Апеляційної антидопінгових комісій, що створені відповідно до правил Національного антидопінгового центру, а також входять до складу постійно діючої робочої групи Міністерства молоді та спорту України, діяльність якої спрямована на боротьбу з допінгом і розробку рекомендацій суб'єктам антидопінгової діяльності в Україні.

«Ми розраховуємо на вашу підтримку та допомогу. Україна чітко усвідомлюємо важливість боротьби з допінгом. Маємо повне розуміння з боку Уряду і Парламенту, постійно працюючи над удосконаленням законодавчої бази в питаннях антидопінгоової діяльності», - підкреслив Ігор Гоцул.

«Ми тут, щоб допомогти вам і надати максимальне сприяння», - наголосив Роб Кьолер.

Разом з тим, Андреа Готцман зауважила, що німецькі колеги готові поділитися своїм досвідом антидопінгової роботи, зауваживши на пріоритетності освітнього напрямку та відповідальності оточення спортсменів – тренерів, лікарів, масажистів, агентів і менеджерів атлетів.

Сергій Бубка подякував делегації ВАДА за візит, відзначивши важливість тісної співпраці і підтримки. Він також назвав стратегічним питання отримання Національною Антидопінговою лабораторією України міжнародного сертифікату, для чого вживаються усі можливі заходи і що дозволить вивести боротьбу з допінгом в нашій країні на новий, ще більш ефективніший рівень.
 

Медіа