«Зачарована Десна» стартувала!
15 Липня 2016 Поділитися
«Зачарована Десна» стартувала!

З 4 по 9 липня в Чернігові в ресторанно-розважальному комплексі «Градецький» проходили змагання VIII Міжнародного шахового фестивалю «Зачарована Десна 2016».

Уже ввосьме в місті Чернігові проходить цей захоплюючий турнір, який мабуть став візиткою міста на Десні. У цьому році в змаганнях взяли участь близько 200 шахістів. Приїхали спортсмени з Білорусі, Ізраїлю, і ще команди з 12 областей України.

- З кожним роком все більше і більше людей приїжджає в наш древнє місто. Вони не тільки беруть участь у змаганнях, а й знайомляться з історією міста. Для них ми підготували різноманітну культурну програму в яку входить і традиційна прогулянка на катері «Казбек» по Десні. У програмі фестивалю - два турніри. Один для дітей 2004 року народження і молодше, а другий для дорослих, - каже Юрій Куценко, головний суддя змагань.

Серед учасників - три Майстри спорту. З відомих молодих шахістів в турнірі грають: Максим Царук, чемпіон Білорусі до 12 років, Семен Мітусов - чемпіон України до 12 років, для якого ці змагання є етапом підготовки до чемпіонату світу.

- Дуже приємно, що такий масштабний турнір проходить в Чернігові. На мій погляд, у нього хороша перспектива. У місті є колектив однодумців, які його підтримують. На порожньому місці нічого не буде рости. У нас потужна команда тренерів, є люди, які небайдужі до шахів, в місті працює не одне відділення шахів і шашок в дитячих спортивних школах. Упевнений, що з сьогоднішніх юних учасників виростуть справжні майстри, які будуть прославляти наше місто на міжнародних аренах, - сказав Андрій Дериземля, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, заступник голови відділення Національного олімпійського комітету  України в Чернігівській області.

Змагання проходили в дев'ять турів. Контроль часу - 1 година 20 хвилин кожному з гравців. Переможці отримали грошові призи, кубки та грамоти.

В опен-турнірі "А"  в третій раз поспіль переміг ніжинський кмс Володимир Михальський , а в турнірі "Б" ( 2004 р.н. та молодше) найсильнішим виявився чернігівський першорозрядник Віталій Гришко. В командному заліку перемогла команда м.Коростишів ( Житомирська обл.).

Медіа