У Дніпрі відбувся ІІІ турнір з футзалу пам’яті олімпійського діяча Анатолія Габелка
07 Грудня 2016 Поділитися
У Дніпрі відбувся ІІІ турнір з футзалу пам’яті олімпійського діяча Анатолія Габелка

У минулі вихідні відбулися матчі фінального етапу ІІІ турніру пам’яті видатного діяча олімпійського руху України Анатолія Габелка. У цьому році в змаганнях, організованих відділенням НОК України в Дніпропетровській області, брали участь 32 колективу хлопців 2006-2007 року народження з усіх районів Дніпра. На попередньому етапі учасники виявили 8 найсильніших команд – кожна в своєму районі.

Фінальні ігри пройшли на базі відразу двох шкіл — СШ №143 та СШ №96 Новокодакського району, на благо розвитку якого (і не тільки!) довгі роки працював Анатолій Федорович, де у складі цієї команди став переможцем «Золотої шайби», де створив дуже сильний футбольний колектив, який боровся за найвищі місця в місті та країні!

Тут пам’ятають і шанують пам’ять Анатолія Габелка, про що були слова почесних гостей турніру: Олімпійського чемпіона Ігор-1976 з важкої атлетики Юрія Зайцева, голови Сумського обласного відділення НОК, срібного призера Олімпійських ігор з біатлону Олени Петрової, виконавчого директора Дніпропетровського обласного відділення НОК України Олександра Дювбакова, без п’яти хвилин нового голови Федерації футболу Дніпропетровської області Віктора Андрухіва керівника прес-служби НОК України Івана Бондарчука,  друзів і колег Анатолія Федоровича – начальника управління спорту міста Тернопіль Валерія Кравчука та директора Івано-Франківської ШВСМ Ігоря Шкоропаняка,  виконавчого директора єдиного в країні міського відділення НОК України у місті Горішні Плавні Миколи Шишликова, дружини Анатолія Габелка та інших гостей.

На урочистій церемонії відкриття дружині Анатолія Федоровича був вручений подарунок від НОК України  - набір олімпійської екіпіровки. Школи, які люб’язно погодилися прийняти у себе матчі фінального етапу, отримали в подарунок від відділення НОК у Дніпропетровській області набори спортивних м’ячів, вимпели та інші цінні подарунки. А далі було не менш захопливе видовище – безпосередньо самі ігри!

У цьому році організаторами було прийнято рішення розділити учасників фінальної пульки на дві групи по 4 команди.

 

Результати в групі «А»:

 Школа №143 – Школа №54 – 1:7

Школа №7 – Школа №66 – 2:1

Школа №143 – Школа №7 – 3:5

Школа №54 – Школа №66 – 5:3

Школа №143 – Школа №66 — 0:5

Школа №7 – Школа №54 – 1:5

 

Результати в групі «Б»:

 Школа №9 – Школа №142 – 1:0

Школа №24 – Школа №99 – 5:1

Школа №9 – Школа №24 – 1:5

Школа №142 – Школа №99 – 4:3

Школа №9 – Школа №99 — +:-

Школа №142 – Школа №24 – 2:8

 

На наступний день, згідно регламенту змагань, переможці груп отримали право боротися за перемогу в турнірі і перехідний красень-кубок, який був зроблений за ініціативи Ігоря Шкоропаняка на Івано-Франківщині, а команди, що посіли другі місця, зіграли у втішному фіналі.

 

Матч за 3-е місце

Школа №9 – Школа №7 – 3:5

 

Фінал

 Школа №54 – Школа №24 – 6:4

 

Обидві гри пройшли в напруженій гострій боротьбі, де ніхто нікого не жалів. І після кількох жорстких стиків хлопцям надавалася медична допомога. У матчі за 3-е місце довгий час шальки терезів по черзі схилялися то в одну, то в іншу сторону. Але в підсумку, видавши хороший фініш гри, переможцем матчу стали хлопці школи №7.

У фіналі зустрілися 54 і 24 школи. Цікаво, що в минулому році команда 54-ої також вийшла у фінал, але там програв представнику Самарського району міста Дніпро – школі №70, музей якої цілий рік прикрашав перехідний кубок! В цьому році 54-ій школі протистояли хлопці школи №24…Самарського району. Знаєте, коли до середини першого тайму «парусники», як називають футболістів 54-ої школи, повели в рахунку 4:1, подумалося, що в цьому році вони з другої спроби здобудуть легку перемогу в турнірі. Але не тут то було! Не зрозуміло, що сталося з лідером гри, але вже на початку другої половини гри рахунок зрівнявся – 4:4! Але на більше «самарчанам» не вистачило сил. Суперник забив ще двічі і домігся такої бажаної перемоги.

По закінченню змагань всі учасники фінальної частини отримали індивідуальні подарунки з символікою НОК України та ДОВ НОК України, а також  набори футбольних м’ячів, грамоти та Кубки. Спеціальними призами від партнерів ДОВ НОК України — компанії PFSOFT (директор — Денис Борисовський) були нагороджені кращі гравці турніру. Так, кращим воротарем став воротар школи №7 Володимир Свідерський. Кращим гравцем турніру був визнаний лідер школи-переможця Тимур Бутенко. А приз глядацьких симпатій отримав гравець СШ №24 Сергій Ліщук. Всі хлопці отримали призи з рук почесних гостей турніру, а головний трофей вручив Ігор Шкоропаняк.

Завершено черговий турнір пам’яті А.Ф.Габелка… Проте, ми впевнені, що цей турнір зобов’язаний жити і проводитися з року в рік, збираючи з кожним роком все більшу кількість учасників й розкриваючи таланти майбутніх зірочок українського спорту.

Анатолій Федорович був цього вартий!

Сюжет для перегляду за цим посиланням https://www.youtube.com/watch?v=2eDNTe0fx48  

Медіа