Сергій Бубка взяв участь у засіданні Комісії НОК «Спорт та навколишнє середовище»
19 Грудня 2016 Поділитися
Сергій Бубка взяв участь у засіданні Комісії НОК «Спорт та навколишнє середовище»

Сьогодні в Національному університеті фізичної культури та спорту під головуванням Євгенія Імаса та за участю президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки, заступника Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана відбулося засідання Комісії НОК «Спорт та навколишнє середовище».

«Напрямок, яким опікується комісія, є дуже актуальним сьогодні як в Україні, так і в цілому у світі. При Міжнародному Олімпійському Комітеті діє Комісія «Сталий розвиток і спадщина», яка займається питаннями навколишнього середовища та збереження спадщини. МОК також всіляко сприяє тому, щоб Олімпійські ігри проводилися в умовах відповідальної турботи і поважного ставлення до навколишнього середовища. Дотримання екологічних принципів в спорті зазначені й в Agenda 2020», - сказав на початку засідання Сергій Бубка.

Він також відзначив, що НОК України продовжує приділяти велику увагу вихованню молодого покоління на принципах олімпізму, освітнім проектам.

Зокрема, в минулому році завдяки взаємодії НОК з ПРОООН був реалізований спільний захід «Ти лідер». В рамках заходу серед учасників був проведений конкурс екологічних проектів, переможець якого отримав грант по 5 тисяч умовних одиниць для реалізації запропонованого проекту.

«Цими днями НОК спільно з компанією «Dow» – топ-партнером Міжнародного Олімпійського Комітету запускає новий конкурс на кращий екологічний проект. В ньому візьмуть участь 10 дитячих команд-переможців цьогорічного Всеукраїнського спортивного масового заходу НОК «Олімпійське лелеченя, а трійка переможців отримає гранти по 5 тисяч доларів кожний для реалізації запропонованих ідей», - додав президент НОК, запропонувавши присутнім делегувати одного з членів Комісії до складу журі конкурсу.

Під час засідання члени Комісії обговорили цілий ряд нагальних питань, серед яких зокрема, проведення науково-дослідної роботи та видання наукових публікацій за напрямком «Спорт та навколишнє середовище», організаційно-практичні заходи щодо відкриття програми «Екологія спорту» для освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» в НУФВСУ тощо.

Також відбулася презентація видання «Сталий розвиток «Ріо-2016»: інформаційно-аналітичний посібник Ігор ХХХІ Олімпіади та ХV літніх Паралімпійських ігор в бразильському Ріо-де-Жанейро.

Учасники засідання ухвалили пропозицію щодо приведення назви Комісії у відповідність до подібної Комісії МОК - «Сталий розвиток і спадщина», а також запропонували включити до свого складу Миколу Мовчана та проректора з науково-педагогічної роботи НУФВСУ Ольгу Борисову.

За результатами обговорень члени Комісії запланували провести восени 2017 року за підтримки НОК науковий форум з урахуванням сучасних тенденцій сталого розвитку і охорони навколишнього середовища з залученням колег з міжнародних структур.

Усі напрацьовані пропозиції будуть передані на розгляд та затвердження Виконкому НОК.

Медіа