Міжнародна спільнота високо оцінила роботу Олімпійської академії України
18 Травня 2017 Поділитися
Міжнародна спільнота високо оцінила роботу  Олімпійської академії України

З 7 по 13 травня в Міжнародній олімпійській академії (Олімпія, Греція) відбулася 14-ї Міжнародна сесія для директорів та президентів національних олімпійських академій.

У заході брали участь 105 представників із 83 країн світу. На запрошення президента Міжнародної олімпійської академії Майкла Фізентзидіса, президент Олімпійської академії України, голова Комісії НОК України з олімпійської освіти та культури, директор Міжнародного центру олімпійських досліджень та освіти, завідувач кафедри історії та теорії олімпійського спорту НУФВСУ професор Марія Булатова виступила на пленарному засіданні ключовим лектором із доповіддю «Належне управління: що це означає для національних олімпійських академій».

У своїй доповіді Марія Булатова доповіла про унікальну систему управління олімпійським рухом та системи олімпійської освіти в Україні, основними принципами якої є: стратегічне планування; демократичне управління; високий рівень компетентності, цілісність та етичні норми; звітність, прозорість і контроль; солідарність і розвиток; залучення спортсменів, участь і турбота; гармонійне ставлення державної влади при одночасному збереженні автономії громадського управління.

Запорукою досягнень України у розвитку олімпійської освіти стала єдність поглядів Національного олімпійського комітету та Олімпійської академії на цей важливий аспект олімпійського руху та тісна співпраця й підтримка у реалізації намічених планів.

Учасникам сесії було презентовано олімпійську літературу, створену науковцями України, серед якої унікальні видання «Track and Field : Encyclopaedia in Questions and Answers», «Боротьба» (із циклу «Олімпійські історії»), «Your Olympic Guidebook», підготовлений на замовлення Європейських Олімпійських Комітетів як основного посібника для учасників культурно-освітніх програм Європейських юнацьких олімпійських фестивалів.

Після доповіді відбулася жвава дискусія, в ході якої виступали представники олімпійських академій Франції, Болгарії, Німеччини, Латвії, Естонії, Фінляндії, Індії, Ірану, Сербії, Республіки Білорусь, Молдови та інших країн. Виступаючі виявили велику зацікавленість у досвіді роботи ОАУ та дали високу оцінку діяльності НОК України, Міжнародного центру олімпійських досліджень та освіти у справі розвитку олімпійської освіти.

Завідувач лабораторії олімпійської освіти НДІ НУФВСУ, директор музею олімпійської слави НУФВСУ, доцент кафедри історії та теорії олімпійського спорту Лідія Радченко під час проведення Сесії була обрана координатором однієї з робочих груп. Робота у групі дозволила розглянути питання реалізації олімпійської освіти через діяльність НОК та НОА; аспекти інтеграції олімпійських цінностей в діяльність навчальних закладів різних рівнів акредитації та підпорядкування; значущість та шляхи використання новітніх технологій у впровадженні олімпійської освіти серед різних верств населення.

На заключному засідання Сесії керівництво Міжнародної олімпійської академії зазначило, що діяльність Олімпійської академії України щодо розвитку системи олімпійської освіти є зразком для наслідування іншими національними олімпійськими академіями світу.  

Медіа