МОК виступає за гендерну рівність
18 Жовтня 2017 Поділитися
МОК виступає за гендерну рівність

З 9 по 12 жовтня у Вільнюсі (Литовська Республіка) пройшов Регіональний форум Міжнародного Олімпійського Комітету «Просування жінок на керівні посади».

У роботі заходу взяли участь президент МОК Томас Бах та в.о. президента ЄОК Янеш Касьянчич, президент НОК Литви Дайна Гудзіневічуте, генеральний директор департаменту демократії Ради Європи Снєжана Самарджич-Маркович, а також представники НОКів Європи та інші організацій і комісії.

Українську делегацію представляли член Виконкому Національного олімпійського комітету України, член комісії НОК «Жінки та спорт» Віктор Корж та секретар комісії Вікторія Веселова, які виступили з доповіддю щодо діяльності Національного олімпійського комітету України у реалізації гендерної рівності.

З метою реалізації гендерної політики МОК прийняв рішення про рівну участь дівчат та юнаків у ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор 2018 року в Буенос-Айресі (Аргентина) та близько 48-49 % жінок у Іграх ХХХІІ Олімпіади 2020 в Токіо (Японія). Також важливим є створення умов для залучення жінок на керівні посади, дорадчі органи, тренерські позиції тощо. Гендерну рівність потрібно підтримувати щодня і на усіх рівнях.

За підсумками Форуму було підготовлено заключну резолюцію, одним з пунктів якої є досягнення 30% присутності жінок на виборчих посадах НОКів до 2020 року.

Медіа