Скульптурна композиція на честь легендарного важкоатлета Леоніда Жаботинського з’явилася в центрі Запоріжжя
30 Жовтня 2017 Поділитися
Скульптурна композиція на честь легендарного важкоатлета Леоніда Жаботинського з’явилася в центрі Запоріжжя

На алеї Трудової Слави міста на Дніпрі відбулася врочиста церемонія відкриття скульптурної композиції, присвяченої дворазовому олімпійському чемпіону, багаторазовому рекордсмену світу з важкої атлетики Леоніду Жаботинському.

Запоріжжя нерозривно пов’язане з ім’ям цієї людини. Леонід Іванович був символом цілої епохи, в його послужному списку десятки нагород, у тому числі золоті медалі чемпіонатів світу та Європи, він був удостоєний титулу «Найсильніша людина планети».

Леонід Іванович Жаботинський народився у Сумській області. Якийсь час мешкав у Харкові, Москві, на Мадагаскарі, але своїм рідним містом завжди вважав Запоріжжя, де провів найкращі роки. За його ініціативою тут побудували важкоатлетичний клуб, відкрили спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву, яка носить його ім’я. Леоніду Івановичу належать такі слова: «Усі свої рекорди я присвятив Україні».

У багатолюдному заході взяли участь керівники Запорізької області та міста, члени родини Леоніда Жаботинського, олімпійські чемпіони Юрій Зайцев, Олександр Курлович, Олександр Рєзанов, Ольга Стражева, народний депутат України Микола Фролов, генеральний секретар Федерації важкої атлетики України Борис Лобко, почесні громадяни міста Запоріжжя, вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, ветерани важкої атлетики.

Почесне право відкрити скульптурну композицію було надане синові легендарного спортсмена – заступникові голови Запорізького обласного осередку Федерації важкої атлетики України Руслану Жаботинському, недавнім лауреатам юніорського чемпіонату Європи з важкої атлетики Дмитрові Вороновському, Кирилу Пирогову та Ганні Пановій.

З великою повагою та любов’ю до підніжжя скульптурної композиції були покладені живі квіти. Цей монумент має стати символом перемог, сили та високих спортивних звершень для багатьох поколінь спортсменів Запорізького краю.

Медіа