Відбулось засідання Оргкомітету з підготовки до Олімпійських ігор
31 Жовтня 2017 Поділитися
Відбулось засідання Оргкомітету з підготовки  до Олімпійських ігор

Сьогодні під головуванням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських іграх. В засіданні взяли участь президент НОК України Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, керівники міністерств та відомств, представники різних областей, спортивних федерацій та фізкультурно-спортивних товариств. Учасники розглянули питання про хід підготовки національної збірної команди України до ХХІІІ зимових Олімпійських ігор в м. Пхьончхан (Республіка Корея), а також стратегічні напрями підготовки до Ігор ХХХІІ Олімпіади 2020 року в Токіо.

У вступному слові В'ячеслав Кириленко наголосив, що Уряд працює над тим, щоб збільшувати видатки на фізичну культуру і спорт. Він відзначив також, що великі спортивні події повертаються в Україну – нещодавно наша країни на високому рівні провела чемпіонат світу з хокею в дивізіоні 1А, а також європейські першості зі стрибків у воду та боксу. «Уряд знаходить додаткові джерела фінансування для відновлення спортивної інфраструктури, в тому числі використовуючи на ці потреби кошти Державного фонду регіонального розвитку. Ця практика буде продовжена і в 2018 році», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.         

За словами В’ячеслава Кириленка, у ці непрості часи окрім коштів з державного бюджету важливо залучати й інші джерела фінансування. Зокрема, розроблено законопроект про меценатство спорту.

«Цього року нам вдалося суттєво підвищити заробітні плати провідним тренерам, збільшити зарплати наставникам дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підняти стипендії Президента видатним спортсменам і тренерам – вірю, що нам вдасться фокус увагу суспільства повернути на спорт», - наголосив урядовець.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов поінформував, що ХХIIІ зимові Олімпійські ігри триватимуть з 9 по 25 лютого 2018 року.  Українські спортсмени можуть бути представлені в 9-11 видах спорту із 15 представлених на Іграх (біатлон, лижні гонки, фігурне катання, санний спорт, скелетон, фрістайл, гірськолижний спорт, сноубординг, стрибки на лижах, лижне двоборство, шорт-трек). Наразі триває ліцензійний відбір і в активі українців 15 заповітних перепусток на Ігри (11 в біатлоні і 4 в фігурному катанні). Загалом очікується, що Україну на зимових Олімпійських іграх-2018 представлять близько 40 спортсменів.

Президент НОК Сергій Бубка розповів про роботу Олімпійського комітету з забезпечення участі українських олімпійців в найголовніших зимових стартах чотириріччя. Зокрема, він відзначив, що 26 провідних олімпійців з зимових видів спорту щомісяця отримують стипендії  НОК, а загальний обсяг програми складає більш ніж 6 мільйонів 300 тисяч гривень.  Національний олімпійський комітет спільно з Міністерством молоді та спорту продовжує опікуватися забезпеченням наших представників зимових видів спорту спортивним обладнанням, інвентарем, формою. У 2017 році  на вирішення цих питань передбачено більш ніж 8 мільйонів гривень. Фінансова допомога лише зимовим федераціям з урахуванням стипендій склала близько 15,6 мільйонів гривень.

 

 

 

 

Медіа