На Вінниччині відбувся відкритий Кубок області з важкої атлетики, присвячений пам’яті рекордсмена світу Анатолія Житецького
01 Листопада 2017 Поділитися
На Вінниччині відбувся відкритий Кубок області  з важкої атлетики, присвячений пам’яті рекордсмена світу Анатолія Житецького

Спортивна зала обласної організації ФСТ «Колос» приймала кращих важкоатлетів області серед чоловіків та жінок, які змагались за призи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації і обласного відділення НОК України у традиційних змаганнях, присвячених пам’яті рекордсмена світу Анатолія Житецького.

Анатолій Аполлонович Житецький (25.10.1936 – 22.02.1985) – відомий радянський, український спортсмен і тренер, майстер спорту СРСР (1985), почесний майстер спорту СРСР (1965, в ті роки ще не було звань майстер спорту міжнародного класу і заслужений майстер спорту), народився 26 жовтня 1936 року у місті Вінниці. У 1960 році закінчив Вінницкий педагогічний інститут ім. М. Островського. Займався легкоатлетичними метаннями і важкою атлетикой. вихованець заслуженого тренера УРСР Боба Василя Івановича.   Анатолій ставав чемпіоном (1958—1960) и бронзовим призером (1961) чемпионатів Українскої РСР. Встановив 10 рекордів Україны, три рекорди світу у жимі штанги, рекорд світу у важкій вазі.  Найкращий його результат в триборстві у  ваговій категорії 82,5 кг — 425 кг. (145 + 122,5 + 157,5). Виступав він за спортивні товариства «Буревісник» і «Локомотив».

После закінчення активних спортивних виступів Житецкий зайнявся тренерскую роботою. Працював тренером-викладачем Вінницької ДЮСШ «Локомотив», обирався головою профкому школи і головою обласної федерации важкої атлетики (1975—1985). Він також займався винахідницькою роботою – був співавтором двох патентів: «Пристрій для тренування м’язів ніг» (1251932) і «Гантель» (1175508).

 Помер Житецький 25 лютого 1985 року у місті Вінниці на 49 році, проживши коротке, але яскраве спортивне життя. В пам'ять про нього щорічно, восени, проводяться Всеукраїнський і обласний турніри з важкої атлетики.

В цьому році першими на помості відкритого Кубку області, присвяченого пам’яті рекордсмена світу Анатолія Житецького, розпочали змагання 19 атлеток прекрасної статі.  Переможцями у своїх вагових категоріях серед жінок стали:

Уляна Гонимар, м. Хмельницький, вага 48 кг – результат у двоборстві 46 кг.;

Лілія Гонимар, м. Хмельницький, вага 53 кг. – 113 кг;

Аліна Марущак, м. Хмельницький, вага 58 кг. – 135 кг.;

Ірина Слюсаренко, Вінниця, МДЮСШ №5, вага 68 кг. – 143 кг.;

Наталія Душак, м. Хмельницький, вага 69 кг. – 119 кг.;

Майя Ліщенко, Вінниця, «Колос», вага 79 кг. – 135 кг.;

Вікторія Поліщук, Вінниця, МДЮСШ №5, вага + 90 кг. – 158 кг.

Серед чоловіків із 21-го атлета переможцями змагань стали:

Денис Бевз, Вінниця ЛЮСШ «Колос», вага 62 кг. – результат у двоборстві 139 кг.;

Сергій Ковбасюк, Вінниця ,МДЮСШ №5, вага 77 кг. – 255 кг.;

Сергій Грачев, Вінниця, вага 85 кг. – 285 кг.;                       

Богдан Моісеєв, Вінниця, ДЮСШ «Колос», вага 94 кг. – 285 кг.;

Роман Маслій, м.Хмельницький,_ вага 105 кг. – 308 кг.;

Дмитро Сніцар, Вінниця, ДЮСШ «Колос», вага + 105 кг. – 304 кг.

У командному заліку серед жінок володарями цьогорічного Кубку стала команда Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії (тренер-представник команди Олег Поляков), а серед чоловіків - важкоатлети команди Вінниця – 1 (тренер-представник команди Петро Нагурний).  Успішно виступили спортсмени обласної ДЮСШ «Колос» (тренери Іван Лозовський, Костянтин Соцков) і Вінницької МДЮСШ №5 (тренери Петро Нагурний, Олександр Ковальчук). Приємно відзначити участь у змаганнях команди дівчат з Турбівської ДЮСШ Липовецького району, яких представляли тренер Дмитро Бабич і директор школи Федір Лебідь.

Проведення змагань на високому організаційному рівні забезпечила Вінницька суддівська колегія у складі: Костянтин Соцков (національна но категорія) – головний суддя, Ігор Шевчук (національна категорія) – старший суддя, Микола Тютрін (міжнародна категорія) – головний секретар та інших.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами та медалями. Від спонсорів змагань, Інтернет-магазину спортивного харчування у Вінниці «Kings Nutrition» і спортивного комплексу «Babaev GYM» переможці отримали вітамінні набори спортивного харчування. А голова обласного відділення НОК України Павло Хникін, разом з відомою в області і на Україні легендою важкої атлетики і спортивної журналістики Іваном Лозовським подарували кращим представникам цього виду спорту міст Вінниці і Хмельницького:  Володимиру Краснобаєву, Петру Нагурному, Ігорю Шевчуку, Олександру Ковальчуку, Майї Ліщенко, Миколі Тютріну, Костянтинеу Соцкову, Василю Стрільбицькому, Олександру Кошонько і Олегу Полякову -  нову ілюстровану книгу «Важка атлетика на теренах України» - автори І.Р. Лозовський і О.В. Довгич.

Ці змагання були етапом підготовки і відбору збірної команди області на чемпіонат України серед ДЮСШ і ШВСМ, який 21-25 листопада буде проведено в м. Харкові.

 

Медіа