Українська Академія спорту визначила переможців Всеукраїнської церемонії «Герої спортивного року-2017»
15 Березня 2018 Поділитися

В Олімпійському домі відбулося засідання Української Академії спорту, під час якого члени Академії - видатні атлети різних років, легенди спорту шляхом таємного голосування визначилися з іменами переможців ХІІ Всеукраїнської урочистої церемонії «Герої спортивного року-2017» у 9 різних номінаціях. Їх імена назвуть під час самої Церемонії, що відбудеться 4 квітня в Українському домі.

«Герої спортивного року» – це національний «Спортивний Оскар», покликаний визначити та нагородити кращих атлетів, тренерів, команди й фахівців у спортивній галузі країни.

Сьогодні під час засідання про деталі та особливості проведення цьогорічної церемонії поінформував президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка. Саме за його ініціативи у 2007 році і була створена Українська Академія спорту, до складу якої увійшли легендарні спортсмени, які завершили активну спортивну діяльність та залишили визначний слід в спортивній історії.

На початку заходу Сергій Бубка від усієї Олімпійської сім'ї України привітав члена Української Академії спорту, Олімпійського чемпіона з гандболу Сергія Кушнірюка з Днем народження, подякувавши за спортивні досягнення та побажавши нових успіхів на освітянській ниві у вихованні молодого покоління.

«Подібні засідання Української Академії спорту стали вже гарною традицією – й щороку на початку весни ми збираємося в дружньому колі для того, щоб обрати найкращих з найкращих спортсменів, тренерів, команди і фахівців спорту. Щоразу обговорення кандидатів на звання «Героїв спортивного року» викликають активну дискусію, а це вчергове підтверджує, що нашій країні є ким пишатись», - президент НОК.

Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов відзначив: «Перемоги наших спортсменів у 2017 році надихають на подальшу роботу. У співпраці з федераціями з різних видів спорту, спортивними активістами, усіма небайдужими, за підтримки Уряду, розвиватимемо та підніматимемо на новий щабель Україну - потужну спортивну країну.

Щиро дякую вам, членам Української академії спорту, за кропітку натхненну працю, ініціативність та чітку позицію. Переконаний, що сьогодні ви оберете найкращих та найдостойніших».

Відзначимо, що відбір претендентів та номінантів Церемонії проходив в 3 етапи.

Спочатку експертна комісія фахівців Національного олімпійського комітету і Міністерства молоді і спорту провела детальний аналіз виступів наших спортсменів на головних спортивних стартах року, підготувавши розширений список претендентів у кожній номінації (6-8 осіб).

Після цього протягом двох тижнів тривало голосування спортивних журналістів нашої країни. За підсумками голосування, в якому взяло участь 212 провідних спортивних журналістів з усіх регіонів, була визначена трійка претендентів, серед якої сьогодні «академіки» вибрали переможців у кожній номінації.

КАНДИДАТИ

для нагородження Всеукраїнської урочистої церемонії

«Герої спортивного року-2017»

(в перших 6 номінаціях номінанти визначаються

в олімпійських номерах програми)

Найкращий спортсмен року

Олег ВЕРНЯЄВ – срібний призер чемпіонату світу зі спортивної гімнастики (вправи на брусах), дворазовий чемпіон Європи (багатоборство, вправи на брусах), бронзовий призер чемпіонату Європи (опорний стрибок), переможець загального заліку Кубка світу

Михайло РОМАНЧУК – срібний призер чемпіонату світу з плавання (1500м)

Олександр ХИЖНЯК – чемпіон світу, чемпіон Європи з боксу (75кг), найкращий боксер чемпіонату світу та Європи, найкращий боксер світу-2017

Найкраща спортсменка року

Еліна СВІТОЛІНА – 6-а ракетка світу, переможниця престижних турнірів Прем'єр-серії (Торонто, Рим, Стамбул, Дубаї, Тайпей), рекордсменка українського жіночого тенісу (понад 50 перемог в поєдинках за рік)

Юлія ТКАЧ – срібна призерка чемпіонату світу, бронзова призерка чемпіонату Європи з боротьби (63кг)

Ольга ХАРЛАН – чемпіонка світу з фехтування на шаблях

Найкращий тренер року

Світлана САІДОВА – головний тренер збірної України з синхронного плавання – за 6 медалей чемпіонату світу

Тамара ТОКМАЧОВА – головний тренер збірної України зі стрибків у воду – за перше загальнокомандне місце збірної України на чемпіонаті Європи (10 медалей)

Олександр ХИЖНЯК – особистий тренер Олександра Хижняка – чемпіона світу та Європи з боксу, найкращого боксера світової та європейської першостей, найкращого боксера світу-2017

Сенсація року

Катерина КРИВА – дворазова чемпіонка Європи з карате (куміте) (-50кг) в індивідуальній та командній першостях

Юлія ЛЕВЧЕНКО – срібна призерка чемпіонату світу з легкої атлетики, бронзова призерка чемпіонату Європи в закритих приміщеннях, бронзова призерка чемпіонату світу U20, чемпіонка Європи U23 (стрибки у висоту)

Дар'я БІЛОДІД – чемпіонка Європи з дзюдо (48кг)

Найкраща команда року (збірна)

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 у складі Оксани Моллової, Дар'ї Завидної, Ганни Зарицької, Кристини Філевич – бронзові призерки чемпіонату світу

Жіноча збірна України з біатлону у складі Ірини Варвинець, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної, Олени Підгрушної – срібні призерки чемпіонату світу (естафета)

Збірна України з синхронного плавання Ганна Волошина, Анастасія Савчук, Олександра Кашуба, Валерія Апрєлєва, Єлизавета Яхно, Ксенія Сидоренко, Яна Нарєжна, Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва – бронзові призерки чемпіонату світу (6 медалей)

Олімпійська надія України

Дар'я БІЛОДІД – чемпіонка Європи з дзюдо серед дорослих (48кг)

Марта КОСТЮК - переможниця юніорського Australian Open (одиночний розряд), переможниця юніорського US Open (в парному розряді), переможниця дорослого турніру ITF

Ярослава МАГУЧИХ - чемпіонка світу серед дівчат з легкої атлетики, чемпіонка XIV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю (стрибки у висоту)

Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Лейля АДЖАМЕТОВА – триразова чемпіонка світу з легкої атлетики серед спортсменів з порушенням зору (100м, 200м, 400м)

Людмила ЛЯШЕНКО – чотириразова чемпіонка, срібна та бронзова призерка чемпіонату світу з лижних перегонів та біатлону, переможець та багаторазовий призер Кубків світу з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату

Іван СІВАК – чемпіон та бронзовий призер чемпіонату світу зі спортивних танців на візках серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, найкращий спортсмен жовтня-2017 за версією Міжнародного паралімпійського комітету

Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Станіслав ГОРУНА – чемпіон Х Всесвітніх ігор, срібний призер чемпіонату Європи в індивідуальній категорії та бронзовий призер в командному куміте з карате

Лариса СОЛОВЙОВА – чемпіонка Х Всесвітніх ігор з пауерліфтингу, єдина в світі чотириразова чемпіонка Всесвітніх ігор (2005, 2009, 2013, 2017 рр.)

Світлана ТРОСЮК – чемпіонка Х Всесвітніх ігор з сумо

Спортивна слава України (легендарні спортсмени минулого) – лауреати визначаються Українською Академією спорту

Медіа