На Хмельниччині провели змагання з метань на честь Олімпійських чемпіонів
02 Травня 2018 Поділитися
На Хмельниччині провели змагання з метань на честь Олімпійських чемпіонів

26-27 квітня у Кам’янці-Подільському відбулися традиційні змагання з легкоатлетичних метань на честь Олімпійських чемпіонів – уродженців Хмельниччини Фаїни Мельник (метання диска) та Анатолія Бондарчука (метання молота).

Змагання, що наразі проводяться під патронатом Національного олімпійського комітету, були започатковані 10 років тому Федерацією легкої атлетики Хмельницької області. А після активного долучення до їх організації у 2011 році регіонального відділення НОК України і кафедри легкої атлетики місцевого Національного університету набули популярності як відкритий обласний турнір.

Цьогоріч окрім традиційного турніру вперше відбулися Всеукраїнські змагання з метань, в яких взяли участь близько 200 спортсменів п'яти вікових груп (кадети, юнаки, юніори, молодь, дорослі) - представники 15 областей та міста Києва. Упродовж двох днів вони виборювали нагороди в секторах стадіонів місцевого Національного університету імені Івана Огієнка та імені Григорія Тонкочеєва.

А розпочалося це цікаве спортивне дійство з урочистого параду, під час якого спортсменів привітали організатори і почесні гості турніру: секретар міської ради Дмитро Васильянов, ректор національного університету Сергій Копилов, віце-президент Федерації легкої атлетики України Іван Гешко, перший заступник голови відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін, представники депутатського корпусу, які згадали досягнення уславлених земляків-олімпійців і побажали учасникам покращити власні рекорди.

На урочистому відкритті змагань також були присутні заступник міського голови Вадим Савчук, головний тренер штатної збірної команди України з легкоатлетичних метань Максим Островський, начальник управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Володимир Клімов, президент та почесний президент Федерації легкої атлетики Хмельницької області Олександр Прокопов та Анатолій Мельник, декан факультету фізвиховання Кам'янець-Подільського національного університету Іван Стасюк, члени збірної юніорської команди України з важкої атлетики, котрі перебували там на навчально-тренувальному зборі.

Учасники змагань змогли реалізувати свій потенціал сповна, продемонструвавши 2 результати на рівні майстра спорту України міжнародного класу, 15 - майстра спорту та 20 - кандитата в майстри спорту.

Найбільше порадували своїх наставників: сумчанин Ігор Мусієнко, який вперше подолав 20-метровий рубіж в штовханні ядра серед чоловіків і досяг в найкращій спробі 20,14 м, перевищивши нормативи майстра спорту міжнародного класу та норматив на чемпіонат Європи. Гідну конкуренцію йому склав Віктор Самолюк з Київщини (19,70 м). Руслан Валітов переміг серед молоді в метанні диску з особистим рекордом (58,15 м). А Ірина Новожилова з Херсонщини метнула молот на 67, 64 м (рівень МСУМК). Ірина і Руслан також виконали кваліфікацію на європейську першість в Берлін і були відзначені спеціальними призами відділення НОК України як кращі спортсмени змагань.

В командному заліку обласного турніру до призової трійки потрапили: серед міст - 1. Кам'янець-Подільський. 2. Старокостянтинів 3. Хмельницький

Серед районів та об'єднаних територіальних громад - 1. Дунаєвецький район 2. Летичівський район 3. Гуменецька ОТГ.

Усі переможці та призери всеукраїнських змагань і відкритого обласного турніру в особистому заліку отримали грамоти, дипломи, медалі, cувенірну продукцію від організаторів.

Медіа