Сергій Бубка взяв участь в урочистих заходах з нагоди 180-річчя з дня народження Олексія Бутовського
15 Червня 2018 Поділитися

Полтавщина та вся олімпійська Україна вшанувала пам’ять провісника сучасного олімпійського руху, легендарної особистості, вихідця з Полтавського краю Олексія Бутовського.

В Полтаві за участю президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки відбулася ціла низка заходів, які приурочені цій визначній даті.

В них взяли участь: заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань фізичної культури та спорту Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв, віце-президенти НОК України Валерій Борзов та Ігор Гоцул, члени Виконкому НОК: Марія Булатова, Володимир Платонов, Олена Говорова, голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Роман Товстий, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Полтавського обласного відділення НОК України Олександр Удовіченко та інші поважні гості.

Відзначимо, протягом багатьох років Національний олімпійський комітет України за підтримки Міжнародного Олімпійського Комітету разом із Олімпійською академією України, Полтавською владою та обласним олімпійським відділенням на Полтавщині робить все можливе, щоб відновити та зберегти спадщину Бутовського.

Завдяки спільним зусиллям було встановлено пам'ятник Олексія Бутовського, названо обласну дитячо-юнацьку спортивну школу іменем нашого уславленого співвітчизника, відкрито символ олімпійських кілець на площі біля стадіону, видано унікальний чотиритомник про життя та діяльність нашого легендарного співвітчизника.

Сьогодні на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського відкрито музейну кімнату фізичної культури, спорту та олімпійського руху.

Біля пам'ятника видатного діяча пройшли збори керівництва та спортивної громади Полтавщини, під час яких відбулося урочисте спецпогашення художнього маркованого конверту, випущеного до 180-річчя з дня народження Олексія Дмитровича. Наклад конверту – 400 тисяч екземплярів.

Увечері Олімпійська сім'я України – представники осередків НОК з усіх куточків України, керівництво області та міста, спортсмени, фахівці сфери зібралися на урочистих зборах в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя.

«Полтавщина – це дійсно родючий та багатий на таланти край, який має велику кількість видатних поетів, письменників, знавців, математиків, науковців, спортсменів. Саме тут народився та творив легендарний, талановитий діяч, викладач Олексій Бутовський. Саме він пліч-о-пліч працював з другом та соратником П'єром де Кубертеном і вніс значний вклад у відродження Олімпійських ігор та олімпійського руху зокрема», - сказав Сергій Бубка.

Керманич НОК наголосив, що як творці науки та культури, сьогодні наші спортсмени продовжують творити історію сучасного олімпійського руху саме на прикладі таких відомих особистостей як Олексій Дмитрович.

«Своїми чудовими звершеннями та гучними перемогами олімпійці прославляють рідний край, рідну краю у світі! Низький уклін кожному за їхні здобутки та успіхи, якими пишається вся Україна. Ми й надалі робитимемо все можливе задля збереження спадщини великого творця! Адже лише та нація має майбутнє, яка знає і шанує своє минуле», - додав Сергій Бубка.

Медіа