Запоріжці увіковічили меморіалом прославленого легкоатлета Володимира Ященка
27 Червня 2018 Поділитися
Запоріжці увіковічили меморіалом прославленого легкоатлета Володимира Ященка

За ініціативи прихильників таланту видатного легкоатлета, при сприянні Запорізького відділення НОК України, облдержадміністрації і виконкому м. Запоріжжя, при підтримці корпорації «Кераміст» та ПАТ ZTR, на честь 40-річчя встановлення світового рекорду у СК «Запоріжтрансформатор», кольори якого захищав Володимир Ященко, встановлено меморіальну дошку пам’яті Володимира Ященко.

У церемонії відкриття взяли участь: Наталя Власова – керівник департаменту фізичної культури і спорту Запорізької облдержадміністрації, Анатолій Пустоваров Анатолій – заступник Запорізького міського голови, Володимир Лобанов – голова Запорізького відділення НОК України, Ігор Клейнер – генеральний директор ПАТ ZTR, Олександр Карчевський – радник голови корпорації «Кераміст» та інші представники міста.

Зі словами вдячності звернувся до присутніх заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін:

- Варто згадувати видатних запоріжців, людей, які свого часу творили історію та прославляли наше місто. Приємно, що сьогодні тут зібралось стільки молоді, адже саме вона - творець нашого майбутнього. Важливо знати і своє минуле, своє коріння, і увічнювати таких героїв заради пам’яті про ті славетні часи. Ми просто зобов’язані дбати про спорт, згадувати тогочасні здобутки і увічнювати пам’ять запоріжців.

Учасники заходу вшанували пам’ять легендарного запорізького спортсмена хвилиною мовчання. Право урочисто відкрити меморіальну дошку надали  Олександру Неметченко та Володимиру Ямщикову, після чого керівництво області, міста, мешканці поклали квіти до меморіальної дошки імені Володимира Ященка.

Довідково

Володимир Ілліч Ященко (12 січня 1959 року, Запоріжжя, УРСР — †30 листопада 1999 року, Запоріжжя, УРСР ) — легкоатлет, стрибун у висоту, рекордсмен світу, чемпіон Європи. Останній чемпіон у стрибках у висоту стилем «перекидного стрибка» (235 см). Заслужений майстер спорту СРСР.

У 1976 році Володимир Ященко встановив світовий рекорд для юніорів — 222 см. 12 березня 1978 на чемпіонаті Європи в приміщенні, який проходив у Мілані, Володимир Ященко двічі покращував світовий рекорд зі стрибків у висоту для залів: спершу він подолав 232 см, а потім 235 см. Ященко став чемпіоном Європи.

16 червня 1978 в Тбілісі, також під час матчу з легкої атлетики між командами США і СРСР, Ященко поліпшив свій же світовий рекорд, подолавши планку на висоті 234 см. На чемпіонаті Європи 1978 Ященко переміг з результатом 230 см.

У 1999 році Володимир Ященко помер у віці 40 років. Похований на Капустяному кладовищі Запоріжжя.

Медіа