Президент УСЦАК Мирон Биц відвідав Львівщину
16 Серпня 2018 Поділитися
Президент УСЦАК Мирон Биц відвідав Львівщину

Президент Української Спортової Централі Америки і Канади (УСЦАК) Мирон Биц за запрошенням НОК України перебуває з візитом в Україні - 15 вересня він відвідав Львівщину.

Під час свого візиту Мирон Биц разом зі своєю дружиною Христиною мали змогу зустрітися із заступницею голови Львівської обласної державної адміністрації Оксаною Стоколос-Ворончук, начальником управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації Романом Хімяком, головою профільної комісії Львівської обласної ради Петром Жукровським.

В головному корпусі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського очільник організованого спортивного руху української західної діаспори зустрівся з керівництвом відділення НОК України у Львівській області, спортивним активом Львівщини та журналістами.

Серед присутніх на «круглому столі» були: ректор Львівського державного університету фізичної культури, заступник голови відділення НОК України у Львівській області Євген Приступа; почесний ректор Львівського державного університету фізичної культури, один із учасників Асамблеї засновників НОК України, ЗТ України Мирослав Герцик; перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області, директор стадіону «Арена Львів» Юрій Майборода; директор Львівського училища фізичної культури, заступник голови відділення НОК України у Львівській області, один із учасників Асамблеї засновників НОК України Степан Родак; відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області, член комісії НОК України по роботі з діаспорою Оксана Вацеба; голова обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» Роман Шиманський; керівники обласних федерацій: Микола Романюк (хокею), Ярослав Грисьо (футболу); Володимир Милян (веслування); головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Степан Середа та інші.

Особливо теплим було спілкування й спільні подарунки з відповідальним секретарем відділення НОК України в Донецькій області, головним спеціалістом управління молоді та спорту Донецької облдержадміністрації Дмитром Подопригорою, який у службових справах перебував у Львові.

Під час таких зустрічей Мирон Биц поінформував про проведення у місті Ірпіні Київської області чергового VII чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд, який триватиме з 19 до 25 вересня 2018 року й де його запрошено бути почесним гостем.

Наразі участь у чемпіонаті світу підтвердили 12 команд українців з таких країн: Ізраїлю, Іспанії, Естонії, Білорусі, Молдови, Польщі, Чехії. Вперше у змаганнях братимуть участь команди української діаспори Австрії, Болгарії, Об'єднаних Арабських Еміратів, США та Канади.

Чемпіонат відбудеться відповідно до Меморандумів про співпрацю між Кабінетом Міністрів України та Світовим Конгресом Українців від 28 серпня 2014 та27 вересня 2016 років. Попередні чемпіонати відбувалися на території Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Під час візиту президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц цікавився існуючою спортивною інфраструктурою Львівщини, зокрема для футболу, хокею, волейболу та запропонував розглянути можливість напрацювання спільних ідей та проектів щодо підтримки фізкультурно-спортивного руху для подальшої співпраці Львівщини з українською діаспорою.

Було налагоджено також безпосередні контакти з керівниками обласних федерацій хокею, футболу, веслування, а також розглянуто можливості проведення чергового чемпіонату світу з футболу серед команд української діаспори на території Львівщини.

Перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області, директор стадіону «Арена-Львів» Юрій Майборода організував детальне знайомство з функціонуванням найкрупнішого в Західній Україні спортивного об'єкту – ДП «Стадіон «Арена Львів» та музею футбольної слави.

Під час перебування Мирона Бица на Львівщині представники спортивного активу області неодноразово запевняли у дієвому продовженні професійної співпраці з українцями США та Канади.

Довідково

Мирон Биц – народився й мешкає в Детройті (США); відомий діяч громадського та спортивного життя західної української діаспори, очільник, засновник та активіст низки українських громадських організацій. Від 2015 року - президент Української Спортової Централі Америки та Канади (УСЦАК).

Завдяки багаторічній плідній діяльності УСЦАКу реалізовано соціальні проекти щодо становлення і підтримки українською діаспорою олімпійського руху у перші роки незалежності України, розвитку співпраці між громадськими фізкультурно-спортивними організаціями закордонного українства та України, пропагування олімпійських ідей шляхом проведення спортивних змагань та оздоровчих заходів серед молоді.

Одним із важливих проектів, здійснених за ініціативи Мирона Бица, є утворення у 2016 році в США Українського музею спорту та «Зали слави», до якого поряд з відомими спортсменами, тренерами та іншими діячами української діаспори введені видатні українські атлети Сергій Бубка, Валерій Борзов, Володимир Кличко, Віталій Кличко, Оксана Баюл, Віктор Петренко, Лілія Подкопаєва, Андрій Шевченко та інші.

Медіа