У Харкові відбувся традиційний марафон «Визволення»
20 Серпня 2018 Поділитися
У Харкові відбувся традиційний марафон «Визволення»

19 серпня у Харкові за підтримки обласного відділення НОК України відбувся 33-й Міжнародний легкоатлетичний марафон «Визволення» і біг по шосе. Марафон традиційно був присвячений Дню Незалежності України та Дню визволення міста від нацистських загарбників в роки Другої світової війни.

Як повідомили у департаменті у справах сім'ї, молоді та спорту, учасники обирали дистанцію за своїми силами. Підтримати харків'ян у забігу приїхали гості з різних міст України. У наймасовішому забігу на 3 км взяли участь 3 тис. 600 осіб - в основному, любителі бігу, а також представники різних спортивних шкіл, військових училищ.

Дистанцію на 10 км подолали понад 350 зареєстрованих за списком учасників та 1 тис. 100 курсантів, для яких зробили номери іншого кольору. Традиційно 10-кілометрову дистанцію долала разом з харків'янами голова ХОДА Юлія Світлична.

Напівмарафон (21 км) подолали близько 190 осіб, марафон (42 км) - близько 80 спортсменів.

Забіг стартував з вул. Новгородської. Його маршрут проходив центром міста: вулицями Трінклера, Весніна, Сумська, Бєлгородське шосе, вул. Дерев'янка та Академіка Курчатова. Фінішували спортсмени на стадіоні «Динамо».

Перше місце у забігу на 3 км серед чоловіків посів харків'янин Олексій Попруга з результатом 9 хв. 27 сек. Серед жінок першою пробігла дистанцію Іванна Руденко з результатом 11 хв. 20 сек.

Також харків'яни здобули першість у забігу на 10 км. Кращий результат серед чоловіків показав Михайло Гомулько (33 хв. 30 сек.), а серед жінок - Марина Немченко (36 хв. 19 сек.).

21 км швидше за всіх здолали житель селища Краснопілля (Сумська область) Олександр Чеперис (1 година 11 хв. 33 сек.) та харків'янка Ольга Мащенко (1 година 30 хв. 15 сек.).

Першість на марафонській дистанції в 42 км здобули харків'яни Андрій Олійник з результатом 2 години 37 хв. 20 сек. і Наталя Караван, яка пробігла її за 3 години 11 хв. 44 сек.

Медіа