В Олімпійському домі відбулася зустріч керівництва НОК з представниками української діаспори
22 Серпня 2018 Поділитися

У середу, 22 серпня, до столичного офісу Національного олімпійського комітету України з офіційним візитом прибули представники української діаспори.

Гостями Олімпійського дому стали президент Української Спортової Централі Америки та Канади Мирон Биц разом з дружиною Христиною, що мешкають у США, а також голова канадського Оргкомітету з проведення чемпіонатів світу з футболу серед команд української діаспори, директор міжнародного об'єднання українських громад «Четверта хвиля» Ігор Бокій.

Пан Биц перебуває в Україні на запрошення НОК. Напередодні він відвідав Львівщину та Тернопільщину, а також взяв участь в урочистому відкритті VII чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд, що цими днями проходить на Київщині.

Закордонну делегацію в Олімпійському домі зустрічали віце-президент НОК України, член Міжнародного Олімпійського комітету, Олімпійський чемпіон Валерій Борзов, голова Комісії НОК по роботі з діаспорою Василь Карленко, члени Виконкому НОК України, представники спортивних федерацій і товариств, Мінмолодьспорту, а також відомі українські олімпійці.

Валерій Борзов від імені Олімпійської родини щиро привітав гостей та подякував керівникам української діаспори, їхнім колегам та попередникам за вагомий внесок у розбудову та становлення олімпійського руху в Україні.

«Саме багаторічна плідна та безкорислива праця української діаспори по всьому світу стала одним із вагомих факторів, що сприяли швидкому визнанню Національного олімпійського комітету України та наших  національних федерацій на міжнародному рівні. Без цієї кропіткої та наполегливої роботи була б неможливою участь перших збірних команд незалежної України в Іграх літніх Олімпіад, зимових Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та інших міжнародних змаганнях, на яких наша держава отримала перших олімпійських призерів та чемпіонів у складі самостійних команд», - зазначив Валерій Пилипович.

Віце-президент НОК додав, що керівництво НОК України на чолі з президентом Сергієм Бубкою робить кроки у напрямку подальшого поглиблення співробітництва з українською діаспорою, реалізуючи заходи, що сприяють поширенню олімпійських ідей та цінностей.

Валерій Пилипович висловив упевненість у тому, що цей візит провідників української діаспори посприяє створенню нових соціально-спортивних проектів з розвитку олімпійського руху, фізичної культури та спорту.

У свою чергу Мирон Биц та Ігор Бокій подякували НОК України на чолі з Сергієм Бубкою за постійний зв’язок та плідну співпрацю з українською діаспорою, усебічну підтримку заходів, що ініціює закордонна спільнота українців, можливість ознайомлюватися з досягненнями нашої держави та обмінюватися професійним досвідом.

«Для нас велика честь бути в Олімпійському домі та отримати визнання Національного олімпійського комітету. Я радий продовжувати ту велику справу, яку розпочали мої попередники. Приємно відзначити, що робота не стоїть на місці. Ми постійно збільшуємо кількість заходів, які організовуємо, поглиблюємо співпрацю з федераціями, залучаємо нові види спорту. Три роки тому у США було засновано Український музей спорту та Зал слави. Щиро дякую НОК, спортсменам, федераціям та усім тим, хто надав до Музею цінні подарунки, олімпійську форму та символіку. Адже найбільша винагорода для нас – це коли люди у світі чують та знають про Україну», - сказав пан Биц.

«Вдячний НОК України за підтримку та співпрацю, адже такий унікальний проект як чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд покликаний демонструвати єднання нації та показати, що українці, де б вони не жили, пам’ятають та шанують своє коріння. Саме у такій плідній співпраці народжуються нові ідеї, які ми неодмінно будемо втілювати у життя», - заначив пан Бокій.

На завершення зустрічі Валерій Борзов вручив нагороди НОК та пам'ятні подарунки гостям і передав щирі слова вдячності усім представникам української громади за кордоном, що продовжують всіляко сприяти розвитку спорту та олімпійського руху.

Медіа