Андрій Хіміч провів Олімпійський урок для учнів Черкаської гімназії № 9
11 Вересня 2018 Поділитися
Андрій Хіміч провів Олімпійський урок для учнів Черкаської гімназії № 9

Зустріч із Олімпійським чемпіоном Андрієм Хімічем відбулася в Черкаській гімназії № 9. Учні 7-х класів мали можливість зустрітися, поспілкуватися з відомим спортсменом та дізнатися подробиці його спортивного життя. Директор гімназії Ірина Топчій представила гостя як людину-легенду, адже Андрій Хіміч – перший і досі єдиний Олімпійський чемпіон на Черкащині.

Організували таку зустріч для гімназистів представники відділення НОК України в Черкаській області. Голова відділення Андрій Більда також завітав на захід.

«Свою медаль Андрій Іванович виборов у Токіо, і що прикметно, наступна Оліміпада також відбудеться у Токіо-1964. Сподіваємося, що черкаським спортсменам вдасться нарешті здобути таку очікувану перемогу на Олімпійських іграх», - наголосив голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда.

Андрій Хіміч розповів, як розпочав своє шкільне навчання в повоєнній школі 1 вересня 1945 року, про саморобні ковзани та заняття лижним спортом, про навчання в університеті і перші спроби на байдарці та каное, участь у спартакіадах, перші перемоги і врешті переможні Олімпійські ігри. Також гість поділився з учнями особливостями та складнощами тренувань.

«Із гімназією № 9 мене також пов'язує одна історія. Свого часу я організував в Черкасах школу вищої спортивної майстерності із занять на байдарках та каное, і потрібно було при школі створити спортивний клас. Для цієї мети обрали саме нову на той час школу № 9, набрали 30 діток, і тренували їх», - поділився спогадами Андрій Іванович.

Після розмови кожен охочий міг доторкнутися до олімпійського «золота» Андрія Хіміча та сфотографуватися на пам'ять.

Гості вручили гімназії подарунки від відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області. Зокрема для активних занять на уроках – набір м'ячів, а також комплект літератури олімпійської тематики, яка дозволить гімназистам краще ознайомитися з історією та сучасністю Олімпійських ігор, для облаштування олімпійського куточка – спеціальні плакати, а також сувеніри та грамоти учасника Олімпійського уроку.

Медіа