На Закарпатті відкрили волейбольний майданчик та презентували Олімпійський урок
19 Вересня 2018 Поділитися
На Закарпатті відкрили волейбольний майданчик та презентували Олімпійський урок

14 вересня усі дороги вели до невеличкого гірського села Лінці, що розкинулося на берегах річки Стара. Цього року цей населений пункт, де проживає 750 жителів (кожен 5-ий — це учень та вчитель місцевої школи) відзначає свій ювілей — 790-річчя від дня заснування. Цього дня до Лінцівської загальноосвітньої школи завітали із столиці виконавчий директор Національного олімпійського комітету України Наталія Коваленко та директор представництва DOW в Україні Олександр Александров.

Серед почесних гостей також були члени виконкому обласного відділення НОК України на чолі з його головою Іваном Риляком, учасники Олімпійських ігор з Ужгорода, Мукачева представники Ужгородської РДА та райради, народні депутати України, депутати облради.

Головними героями свята стали школярі Лінцівської загальноосвітної школи, команда якої нині відома і на теренах України. Місцеві учні 10 років поспіль були переможцями та призерами районних, обласних та всеукраїнських фестивалів школярів «Козацький гарт», а також традиційних змагань у рамках проекту НОК «Олімпійське лелеченя».

Завдяки цим досягненням школа мала змогу взяти участь у грантовому конкурсі НОК України спільно з компанією DOW з покращення добробуту у школах та загальних умов навчання. Торік школярі Лінцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів із своїми педагогами (директор школи — Василина Касинець та заступник директора з виховної роботи — Яна Пожо) виграли проект «Здорова дитина – майбутнє нації/ Будь з DOроWим!», а відтак школа отримала кошти на спорудження волейбольного майданчика із штучним поліуретановим покриттям.

Після офіційної частини свята цей майданчик було урочисто відкрито. І відразу після цієї історичної події на ньому розпочалися змагання. А в гості до місцевих школярів завітали команди з волейболу та футболу з навколишніх сіл — В. Лаз, Середнього, Пацканьова, Кібляр. Крім того, представники федерації боксу Закарпаття просто неба встановили переносний ринг і провели показові виступи з цього виду спорту. В основному бої демонстрували вихованці школи-інтернату. 

Як зазначив Іван Риляк, Олімпійський урок нині активно крокує Закарпаттям:

«Нині наш обласний осередок НОК України зосередив свою увагу на проведення у школах області Олімпійського уроку. На багатьох Олімпійський уроках уже побували члени нашого виконкому, зокрема, у Великолазівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, в Ужгородських ЗОШ №№2, 10, 11, лінгвістичній гімназії імені Т. Шевченка, а також в окремих навчальних закладах Мукачева, Хуста, Виноградова та більшості районів. Далі ми зосередимо увагу на проведенні Олімпійського тижня. Розробили спеціальний графік для наших членів виконкому, які протягом першої декади жовтня візьмуть участь в Олімпійському тижні. Плануємо так організувати нашу роботу, аби охопити всі райони області, особливо гірські — Рахівський, Міжгірський, Великоберезнянський. На днях плануємо провести виїзне засідання нашого обласного відділення на Воловеччині».

Медіа