В Куп’янську на Харківщині відбувся насичений подіями Олімпійський тиждень
28 Вересня 2018 Поділитися
В Куп’янську на Харківщині  відбувся насичений подіями Олімпійський тиждень

Вересень місяць є мабуть одним із самих спортивних місяців року. Адже саме у вересні святкується День фізичної культури та спорту в Україні. Саме у вересні разом з початком нового навчального року розпочинається проведення Всеукраїнського Олімпійського уроку та Олімпійського тижня. У вересні активно продовжується проведення різноманітних спортивних заходів в програмі Олімпійського дня.

З 1 по 14 вересня у всіх навчальних закладах міста, як загальноосвітньої, так і професійної освіти в програмі Олімпійського тижня було проведено Дні здоров’я, Олімпійські уроки з запрошенням ветеранів спорту, провідних спортсменів та тренерів. Навіть перші вересневі шкільні дзвоники у цьому році пройшли не ординарно та по-спортивному.

Всі учні мали змогу і посвяткувати, і познайомитися з видами спорту, і позмагатися в них, найкращі та найвправніші шкільні спортсмени мали змогу продемонструвати товаришам свою спортивну майстерність. Наймасовіше пройшли такі свята в загальноосвітніх школах № 1, 6, 12, НВК № 2, школі-гімназії № 3, гімназіях № 1 та № 2, у Куп’янському медичному та автотранспортному коледжах та Куп’янському регіональному центрі професійної освіти. Учнівська та студентська молодь на зустрічах з відомими спортсменами та тренерами дізналася про їх спортивні здобутки, розширила свої знання в сучасній історії олімпійського руху. Тема Олімпійського уроку проведеного в гімназії № 1 стало вшанування пам’яті одного із відомих тренерів, який започаткував велоспорт ВМХ не лише в нашому місті, а й у Харківській області Євдокимова Олександра Олександровича. Створений О.О. Євдокимовим велоклуб «Алєв» налічує до 100 спортсменів і на сьогодні 12 із них входять до різних складів Національної збірної команди України. Перші номери збірної України, переможці чемпіонату та володарі Кубку країни 2018 року серед чоловіків та жінок Сапожніков Владислав та Ласкіна Аліна розповіли учням гімназії про свої спортивні плани, запросили до тренувань у цьому цікавому та екстремальному спорті, яким є велоспорт ВМХ та разом на міській велотрасі заложили клумбу та посадили на ній квіти. А в рамках чемпіонату та ІV етапу Кубку України з велоспорту ВМХ велоклубом «Алєв» 9 вересня було проведено традиційні змагання Меморіал О.Євдокимова. У гонці рейсинг  учасниками стали спортсмени з міста Києва, Чернівецької, Луганської та Харківської областей.

Учні школи № 1 традиційно і яскраво провели Олімпійський день здоров’я, де були і показові виступи спортсменів за видами спорту, і різноманітні змагання та конкурси. Саме учні з ЗОШ № 1, як переможці обласних змагань, вже втретє поспіль комплектують збірну команду Харківської області та успішно виступають на Всеукраїнських змаганнях «Олімпійське лелеченя» які вже восьмий раз проводить НОК України у вересні місяці..

6 вересня у залі засідань Куп’янської міської ради  відбулося нагородження кращих фахівців спортивної галузі міста під час урочистого зібрання спортивного активу з нагоди святкування Дня фізичної культури та спорту. Найкращі вчителі, тренери, працівники спортивних закладів та організацій міста за плідну працю були нагороджені грамотами міського голови, які їм вручив куратор фізичної культури та спорту, заступник міського голови Геннадій Мацегора.

Г      ромадською організацією «Куп’янськ наш рідний дім» 15 вересня у міському парку Перемоги проведено міський фестиваль здоров’я Healthy Fest Kupyansk. До участі у цьому яскравому загальноміському заході були запрошені вихованці відділень дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста, спортивних клубів та любителі активного відпочинку. На різноманітних локаціях фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості всі учасники заходу змогли не тільки познайомитися з видами спорту які культивуються у місті, а й випробувати себе у змаганнях які їм сподобалися. А гості цього свята спорту та здоров’я , спортсмени з міста Чугуєва познайомили всіх присутніх з таким цікавим видом спорту як флорбол, і не лише розповіли про особливості та правила гри і показали спортивний інвентар, а також провели майстер клас та двосторонню гру з бажаючими.   

18 вересня в програмі Олімпійського дня,  змаганнями з паркового волейболу серед дівчат та юнаків розпочалася традиційна міська Спартакіада студентської молоді міста 2018-2019 навчального року. Переможцями змагань стали збірні команди юнаків Куп’янського регіонального центру професіональної освіти та команда дівчат Куп’янського автотранспортного коледжу.

У суботу 22 вересня на татамі спортивного комплексу «Локомотив» селища Куп’янськ-Вузловий  спортивний клуб «Норвен», керівник Буряк Олександр, для своїх вихованців віком від 5 до 13 років провів клубний турнір Norven Cup 2018. Для багатьох спортсменів це були перші старти в їхньому житті. Загалом понад 80 юних спортсменів у 20-ти категоріях перевіряли свої сили та майстерність. А старші їх товариші, такі як чемпіони України, члени Національної збірної команди Косяк Олександр, черняєв Олександр, Буряк Микола та інші досвідчені спортсмени клубу, які є переможцями та призерами крупних міжнародних змагань проводили майстер клас та обслуговували змагання в якості суддів.

23 вересня за планом загальноміських олімпійських заходів міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх - Спартак» з нагоди вшанування пам’яті ветерана спорту Куліша Федора Івановича було проведено традиційний турнір з футболу серед ветеранів, до участі в якому завітали спортсмени з м. Ізюму, Зміївського та Дворічанського районів.

Медіа