Президент України привітав переможців та призерів ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор
23 Жовтня 2018 Поділитися

Президент України Петро Порошенко привітав переможців та призерів ІІІ Юнацьких Олімпійських ігор, що днями завершилися в аргентинському Буенос-Айресі.

У зустрічі на головній олімпійській базі в Конча-Заспі також взяли участь президент НОК, член Виконкому МОК, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, віце-президент НОК, член МОК, Олімпійський чемпіон Валерій Борзов, спортсмени і тренери Юнацької Олімпійської збірної, представники штабу команди.  

 

 «У змаганнях, в яких брали участь представники більше 200 країн, і коли Україна увійшла  в неофіційному заліку у десятку найкращих – це є ваш внесок в утвердження статусу України в світі», - наголосив Глава держави. «Дуже дякую вам за те, що ви прославили Україну», - сказав Президент.

 

Глава держави зазначив, що кожен зі спортсменів Юнацької Олімпійської збірної зробив для цього величезний вклад. Він подякував спортсменам, які завоювали 7 золотих медалей, 8 срібних та 8 бронзових. «Але загалом – за потужний і сильний український дух. І на Латиноамериканському континенті знають зараз Україну з найкращого боку. Впевнений в тому, що це і є дуже великий внесок, аванс в наші майбутні перемоги і в Токіо у 2020 році, і в Парижі у 2024-му, і в Лос-Анджелесі у 2028-му. Тепер ми вже маємо більше підстав для того, щоб сподіватися на нагороди»,  - сказав Петро Порошенко.

 

Президент особливо привітав дворазову чемпіонку Ігор з фехтування Катерину Чорній: «Велике спасибі Вам за ці дві медалі. Я думаю, що досягнення Катерини мають надихати всіх решту – що це можливо і ми це зможемо».

 

Глава держави також привітав золотих медалістів – Назара Чепурного зі спортивної гімнастики, Михайла Кохана, Валерію Іваненка та Ярославу Магучіх з легкої атлетики, Івана Тищенка з академічного веслування.

 

«Дуже важливо, щоб їх подвиги надихали і інших наших спортсменів на те, що золоті медалі – це не лише їхнє досягнення, а це досягнення країни. І це великий привід для радості не лише Президента, який «тримав кулаки», але й всієї армії українських вболівальників. Бо на вас дивилася вся країна, на вас дивився весь світ. Я дуже радію тому, що у нас це вийшло», - наголосив Президент.

 

Сергій Бубка подякував Главі держави за таку теплу зустріч і підтримку розвитку спорту: «Приємно, що з боку керівництва держави є розуміння важливості розбудови спортивної інфраструктури в країни, розвитку головної олімпійської бази, на якій ми зараз знаходимось. Вірю, що спільними зусиллями держави, спортивних структур ми забезпечимо належну підтримку, подальше зростання та розвиток нашої талановитої спортивної молоді і  вся Україна буде радіти новим перемогам!», - зазначив у своєму виступі Сергій Бубка.  

«За 13 тисяч кілометрів від України в далекому аргентинському Буенос-Айресі наші юні олімпійці своїми перемогами прославили Україну – на честь цих звершень на світовому форумі піднімався державний прапор і лунав гімн України. Мені було дуже приємно спостерігати і підтримувати вас, бачити з яким завзяттям, професіоналізмом та майстерністю ви підходили до своїх стартів, як ви боролися за кожен метр, секунду, заліковий бал, були справжньою єдиною командою, емоційно і щиро підтримуючи один одного на трибунах і аренах олімпійського Буенос-Айреса. Хочу щиро подякувати і низько вклонитися батькам і тренерам, які виховали і підготували таку чудову молодь і перспективних спортсменів», - наголосив головний олімпієць країни, побажавши юним атлетам незабаром піднятися на п’єдестал дорослих Олімпійських ігор.

Медіа