Біатлоніст Степан Кінаш виборов бронзову нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю!
13 Лютого 2019 Поділитися
Біатлоніст Степан Кінаш виборов бронзову нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю!

Біатлоніст Степан Кінаш здобув першу нагороду для України на ХIV зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, що триває в місті Сараєво та Східному Сараєво (Боснія і Герцеговина).

В індивідульній гонці на 12,5 км українець на чотирьох вогневих рубежах припустився лише одного промаху, продемонстрував гарну швидкість на дистанції і став володарем бронзової медалі престижного форуму.

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав Степана, тренерський склад, всю українську збірну зі здобутою нагородою, побажавши нових успіхів.

Нагадаємо, що в рамках Європейського юнацького олімпійського фестивалю змагаються понад 900 юних спортсменів віком від 13 до 17 років з 46 країн Старого Світу, які визначають найсильніших у восьми видах спорту.

Українська команда представлена 22 спортсменами у п'яти дисциплінах: гірськолижному спорті (4), біатлоні (8), лижних гонках (4), фігурному катанні (2) та шорт-треку (4).

 

Додатково:

У 1990 році за ініціативи президента Міжнародного Олімпійського Комітету Жака Рогге, який на той час очолював Європейські Олімпійські Комітети, було ухвалено рішення про проведення один раз на два роки зимових та літніх Європейських юнацьких олімпійських фестивалів (ЄЮОФ). ЄЮОФ – це найпрестижніші змагання Європи для юних спортсменів.

Представники України під егідою Національного олімпійського комітету беруть участь з 1993 року (в 1991 році українські спортсмени виступали у складі збірної команди CНД). Починаючи з 1993 року на зимових та літніх ЄЮОФ юними олімпійцями було здобуто 185 медалей – 58 золотих, 66 срібних та 61 бронзову нагороди.

Європейські юнацькі олімпійські фестивалі – гарна школа для майбутніх перемог. У різні роки учасниками Фестивалів були: Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна (біатлон), призерка чемпіонатів  світу та Європи з біатлону Анастасія Меркушина (біатлон), учасники Олімпійських ігор Ярослав Паніот (фігурне катання), Дмитро Мицак (гірськолижний спорт) та інші.

ЄЮОФ сповідує філософію дорослих Ігор, окрім олімпійської атмосфери, яку відчувають юні спортсмени – починаючи від екіпіровки і закінчуючи церемонією нагородження, тут присутні всі традиційні атрибути найголовніших стартів чотириріччя: естафета вогню та його запалення, підняття прапора, церемонія відкриття та закриття Фестивалю, допінг-процедури тощо.

Медіа