Юні олімпійці повернулися додому із зимового ЄЮОФ-2019
15 Лютого 2019 Поділитися

У столичному аеропорту «Бориспіль» на рідній землі сьогодні зустрічали 22-х юних спортсменів, що повернулися з Боснії та Герцеговини, яка цьогоріч стала господаркою XIV зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Наші атлети виступили в п’ятьох видах спорту і здобули для України 2 медалі.

Привітати медалістів та всю українську команду приїхали віце-президент Національного олімпійського комітету України, президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак, заступник Міністра молоді та спорту України Микола Даневич, директор департаменту олімпійських видів спорту Роман Вірастюк, друзі та близькі спортсменів, представники мас-медіа.

Почесні гості висловили впевненість, що саме за цими юними зірочками спорту стоїть майбутнє українського спорту й побажали, найскоріше поповнити ряди дорослої Олімпійської збірної України.

Свято юнацького спорту тривало з 9 до 16 лютого. Понад 900 юних спортсменів віком від 13 до 17 років з 46 країн Старого Світу змагалися у 8 видах спорту. Поки на батьківщині у різних куточках урочисто підіймали олімпійський та державний прапори на знак підтримки учасників фестивалю, у Сараєві першими в боротьбу вступили представники шорт-треку та лижники. А лік медалям українців відкрив 17-річний вихованець Харківської біатлонної школи Степан Кінаш, який завоював бронзу в індивідуальній гонці на 12,5 км. Степан продемонстрував гарну швидкість на дистанції, а на чотирьох вогневих рубежах припустився лише однієї хиби, що у підсумку й дозволило піднятися на третю сходинку п’єдесталу.

Наступну медаль до свого активу записала юна грація Анастасія Архипова. 15-річна фігуристка, поступившись лише суперницям із Росії та Італії, здобула для України другу бронзу.  

Крім того, ще двоє спортсменів у величезній конкуренції зуміли потрапити до топ-10 – фігурист Андрій Кокура та біатлоністка Юлія Городна.

В аеропорту на юних олімпійців чекали керівники Національного олімпійського комітету та Міністерства молоді та спорту України, представники федерацій зимових видів спорту, рідні та друзі.

 

Довідково:

У 1990 році за ініціативи президента Міжнародного Олімпійського Комітету Жака Рогге, який на той час очолював Європейські Олімпійські Комітети, було ухвалено рішення про проведення раз на два роки зимових та літніх Європейських юнацьких олімпійських фестивалів (ЄЮОФ). ЄЮОФ – це найпрестижніші змагання Європи для юних спортсменів, які до того ж сповідують філософію й атрибутику дорослих Ігор: екіпірування, естафета вогню та його запалення, підняття прапора, допінг-процедури тощо.

Представники України під егідою Національного олімпійського комітету беруть участь з 1993 року (1991-го року українські спортсмени виступали у складі збірної команди CНД). Починаючи з 1993 року на зимових та літніх ЄЮОФ юними олімпійцями було здобуто 185 медалей – 58 золотих, 66 срібних та 61 бронзову нагороду.

Європейські юнацькі олімпійські фестивалі – гарна школа для майбутніх перемог. У різні роки учасниками Фестивалів були: Олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна (біатлон), призерка чемпіонатів  світу та Європи з біатлону Анастасія Меркушина (біатлон), учасники Олімпійських ігор Ярослав Паніот (фігурне катання), Дмитро Мицак (гірськолижний спорт) та інші.

Стосовно місця проведення, нагадаємо, Сараєво вже вдруге приймає олімпійські змагання – 1984-го тут були проведені XIV зимові Олімпійські ігри

Медіа