Уславлені спортсмени у складі Комісії атлетів визначили напрямки діяльності впродовж року
30 Березня 2019 Поділитися
Уславлені спортсмени у складі Комісії атлетів визначили напрямки діяльності впродовж року

Засідання Комісії було проведене 29 березня, в Олімпійському домі під головуванням бронзової призерки Олімпійських ігор-2012 у потрійному стрибку Ольги Саладухи, за участю провідних українських атлетів та президента НОК України, Олімпійського чемпіона Сергія Бубки.

Головний олімпієць привітав спортсменів з березневими досягненнями на міжнародних змаганнях та дав свої настанови в діяльності Комісії.

«Спорт і олімпійський рух базується на атлетах, на вашій праці і результатах, якими ви прославляєте нашу країну. Тож підтримка спортсменів є  пріоритетним напрямком діяльності Олімпійського комітету. Утім, велика відповідальність лежить і на вас самих, адже ви - приклад для молоді. У атлетів є достатньо знань та досвіду, а разом з тим, має бути й достатньо важелів впливу для участі в прийнятті стратегічних рішень з розвитку спорту», – сказав президент НОК.

Сергій Бубка також відзначив успішну реалізацію спільної програми НОК та науково-медичного центру «Кардіо плюс», завдяки якій 130 провідних спортсменів мають змогу пройти поглиблене медичне обстеження перед стартом ІІ Європейських ігор в Мінську-2019 та за менше ніж 500 днів до олімпійського Токіо-2020.

Комісія атлетів детально ознайомилась з метою та процедурою обстеження, отримала відповіді на запитання від представника медичної служби, аби донести цю інформацію до інших атлетів та федерацій, які ще не встигли долучитися до програми.

Далі учасники засідання розглянули й затвердили Положення про Комісію, визначили плани та завдання на 2019 рік та здійснили розподіл обов’язків. Зокрема, присутні обмінялися думками про шляхи активізації роботи комісій атлетів у кожній з федерацій.

Також серед запланованого на рік – організація освітніх заходів для атлетів щодо різноманітних аспектів під час спортивної кар’єри та після її завершення, інтеграція світових тенденцій, зокрема, діяльності Комісій атлетів Міжнародного Олімпійського Комітету та Європейських Олімпійських Комітетів, активне використання можливостей соціальних мереж для популяризації олімпійських цінностей та висвітлення роботи Комісії.

 Як важливий напрямок для популяризації спорту та здорового способу життя серед дітей і юнацтва атлети виокремили свою участь у заходах НОК України: Олімпійському дні, Олімпійському уроці, Олімпійському тижні, Олімпійському лелеченяті, DolikeOlympians, #OlympicLab тощо.

 Було обговорено реалізацію можливої взаємодії з іншими комісіями НОК – «Антураж атлета» та «Інновації у спорті» заради реалізації спільних напрямків роботи.

 Наостанок присутні переглянули презентацію щодо підсумків проведеного симпозіуму WADA (Всесвітньої антидопінгової агенції), ознайомилися з нововведеннями та наявністю безлічі нюансів, які можуть коштувати спортсмену кар’єри.

Медіа