Сергій Бубка взяв участь в Спортивному форумі ЄС в Бухаресті
09 Квітня 2019 Поділитися
Сергій Бубка взяв участь в Спортивному форумі ЄС в Бухаресті

Президент Національного олімпійського комітету України, член Виконкому Міжнародного Олімпійського Комітету Сергій Бубка на запрошення Єврокомісара з питань освіти, культури, молоді та спорту Тібора Наврачича взяв участь у Спортивному форумі Європейського Союзу, що відбувся в столиці Румунії.

Під час представницького форуму було обговорено багато важливих питань, серед яких: допінг у спорті, відносини між спортсменами та спортивними керівними органами, внесок шкіл у популяризацію здорового способу життя, роль спортивних федерацій у просуванні європейського спорту, захист прав спорту в Європі та багато інших.

Приєднавшись до пленарної сесії, Сергій Бубка поділився з учасниками досвідом України щодо проведення найпрестижніших спортивних змагань. «В 2012 році наша країна вчергове продемонструвала свою прекрасну гостинність та професійний підхід, прийнявши разом з Польщею на високому рівні фінал чемпіонат Європи з футболу. Проведення Євро-2012 в Україні спеціалісти УЄФА визнали одним з найкращих за всю історію організації подібних турнірів. Приємно, що нас знають, як велику спортивну державу й яскравим підтвердженням цьому служить довіра міжнародної спільноти та надання права на проведення нами престижних спортивних заходів», - сказав він, наголосивши, що це сприяє не лише популяризації спорту в країні, а й позитивно впливає на економіку держави, формування спадщини та розвитку спортивної і загалом соціальної  інфраструктури.

Як член Виконкому МОК Сергій Бубка також відзначив велику роботу Міжнародного Олімпійського Комітету в напрямку зміни системи відбору кандидатів-господарів Олімпійських змагань. «Сьогодні МОК максимально сприяє та підтримує бажання європейських та світових міст приймати Олімпійські ігри. Впроваджена гнучка система подачі заявок та затвердження олімпійської програми, надана можливість проведення олімпійських змагань одразу в кількох містах, підтримана ініціатива щодо створення тимчасових спортивних споруд тощо», - додав Сергій Бубка.

Під час свого виступу він наголосив на важливості залучення дітей з юного віку до заняття фізичною культурою та спортом. «Статистика свідчить, що сьогодні рівень залучених людей до занять спортом в європейських країнах низький. Саме тому дуже важливо залучати людей до занять спортом з самого дитинства. Починаючи з дитячого садка, шкільних років дитина повинна розуміти, що здоров'я, здоровий спосіб життя – це найголовніша цінність людини. До речі, є чудові  приклади в цьому напрямку, коли урок фізкультури в школах проходить щодня, як це відбувається в  Угорщині», - сказав Бубка.

Вчергове уславлений Олімпійський чемпіон торкнувся важливої теми щодо ролі атлетів в олімпійському русі: «В сучасному суспільстві спортсмени повинні не лише демонструвати результати на спортивних аренах, а й мати активну соціальну позицію, займати керівні посади у спортивних організаціях, адже саме атлети є яскравими прикладами для наслідування для нашої молоді, ефективними провідниками олімпійських цінностей для всієї нації».

Під час візиту в Бухарест Сергій Бубка зустрівся з президентом Європейських Олімпійських Комітетів Янезом Косьянчичем та директором офісу ЄОК при Євросоюзі Фолькером Хельмундом.

Як перший віце-президент IAAF Сергій Бубка обговорив питання розвитку спорту й з керівництвом Європейської асоціації легкої атлетики на чолі з президентом ЄА Свейном Арне Хансеном та віце-президентом Жаном Грасіа.

Медіа