Сергій Бубка побажав Іллі Кваші успіхів після завершення кар’єри
17 Травня 2019 Поділитися
Сергій Бубка побажав Іллі Кваші успіхів після завершення кар’єри

Сьогодні, 17 травня, у столичному центрі спорту «Ліко» відбулася прес-конференція зіркового українського стрибуна у воду Іллі Кваші, який напередодні заявив про завершення спортивної кар’єри.

Зі словами підтримки та побажанням успіхів до уславленого атлета звернувся президент Національного олімпійського комітету, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка:

«Для кожного спортсмена завершення кар'єри – це виклик, адже треба починати все фактично з нуля, реалізовувати себе на новий ниві. Згадую, коли сам робив цей вибір – це було дуже непросто, мав багато думок, сумнівів. Але знаючи твій характер, твою щирість і відкритість, прагнення до постійного розвитку, впевнений, що у тебе, Ілля, все вийде і в новій ролі».

Сергій Бубка пригадав і визначні досягнення спортсмена на світових аренах, зокрема пам’ятний виступ в олімпійському Пекіні-2008. Тоді бронзова нагорода Іллі стала особливою для нашої країни, адже саме Китай є законодавцем мод у стрибках у воду.

Керманич НОК відзначив також активну позицію спортсмена у популяризації олімпійського руху, зокрема, роботу в Комісії атлетів.  Подяка була адресована й наставниці українського стрибуна – Тетяні Мар’янко, Федерації стрибків у воду на чолі з Ігорем Лисовим – за вагомий внесок, без якого успіх атлета був би неможливим.

З цими словами Сергій Бубка вручив Іллі Кваші пам’ятну відзнаку «За вірність олімпізму» від Олімпійської родини України.

«Двадцять років я віддав спорту, і тепер змушений піти. Скажу, що це були незабутні роки, і я радий, що поруч зі мною були достойні люди, разом із Сергієм Назаровичем ми пройшли три Олімпіади, і весь цей час мене підтримував НОК України, Федерація, Міністерство. Хоч я і завершую кар’єру, але спорт залишиться в моєму житті. Зараз, зокрема, я вже починаю свою діяльність як наставник, працюючи з аматорами. Намагатимусь і надалі докладати всіх зусиль, щоб приносити користь українському спорту», – поділився планами сам герой заходу.

Зі свого боку, до Іллі Кваші звернувся міністр молоді та спорту Ігор Жданов зі словами вдячності за визначні досягнення, якими спортсмен прославляв нашу державу.

Крім того, на виконання указу Президента України Ігор Жданов вручив віце-президенту НОК, президенту Федерації стрибків у воду Ігорю Лисову високу державну нагороду – орден «За заслуги» І ступеня.

Серед присутніх на заході був й інший олімпієць – фристайліст Олександр Абраменко, який прийшов підтримати і побажати життєвих перемог і подальших успіхів своєму колезі.

Медіа