-
НОК України
- Історія
- Команда
- Проєкти
- Суб'єкти олімпійського руху
- Структури
-
Офіційні документи
- Лист Томаса Баха про створення Фонда солідарності
- Звіт про роботу НОК України у 2021 році
- Олімпійський порядок денний 2020+5
- Антидопінгові правила Олімпійського руху України
- Звіт про діяльність НОК у 2020 році
- Програма розвитку Олімпійського руху в Україні на період 2019-2022 років
- Звіт про діяльність НОК 2015-2018
- Положення про атрибутику та нагородну діяльність
- Олімпійська хартія
- Етичний кодекс Олімпійського руху України
- Звіт про роботу НОК України у 2019 році
- Декларація VIII Олімпійського саміту
- Список заборонених препаратів-2019
- Календар спортивних подій 2020
- Звіт про роботу НОК України у 2017 році
- Конкурс «Олімпійський орнамент»
- Звіт про діяльність НОК України у 2016 році
- Список заборонених препаратів-2020
- Медичний кодекс
- Промова президента МОК Томаса Баха з нагоди 25-річчя НОК України
- Статут НОК України
- Всесвітній антидопінговий кодекс
- Олімпійський порядок денний 2020 20+20 рекомендацій
- Олімпійська книга
- Олімпійський куточок
- Олімпійська бібліотека
- Державні закупівлі
- Спонсори
- Контактна інформація
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- ЄЮОФ2023-Венеція

Сьогодні, 17 травня, у столичному центрі спорту «Ліко» відбулася прес-конференція зіркового українського стрибуна у воду Іллі Кваші, який напередодні заявив про завершення спортивної кар’єри.
Зі словами підтримки та побажанням успіхів до уславленого атлета звернувся президент Національного олімпійського комітету, Олімпійський чемпіон Сергій Бубка:
«Для кожного спортсмена завершення кар'єри – це виклик, адже треба починати все фактично з нуля, реалізовувати себе на новий ниві. Згадую, коли сам робив цей вибір – це було дуже непросто, мав багато думок, сумнівів. Але знаючи твій характер, твою щирість і відкритість, прагнення до постійного розвитку, впевнений, що у тебе, Ілля, все вийде і в новій ролі».
Сергій Бубка пригадав і визначні досягнення спортсмена на світових аренах, зокрема пам’ятний виступ в олімпійському Пекіні-2008. Тоді бронзова нагорода Іллі стала особливою для нашої країни, адже саме Китай є законодавцем мод у стрибках у воду.
Керманич НОК відзначив також активну позицію спортсмена у популяризації олімпійського руху, зокрема, роботу в Комісії атлетів. Подяка була адресована й наставниці українського стрибуна – Тетяні Мар’янко, Федерації стрибків у воду на чолі з Ігорем Лисовим – за вагомий внесок, без якого успіх атлета був би неможливим.
З цими словами Сергій Бубка вручив Іллі Кваші пам’ятну відзнаку «За вірність олімпізму» від Олімпійської родини України.
«Двадцять років я віддав спорту, і тепер змушений піти. Скажу, що це були незабутні роки, і я радий, що поруч зі мною були достойні люди, разом із Сергієм Назаровичем ми пройшли три Олімпіади, і весь цей час мене підтримував НОК України, Федерація, Міністерство. Хоч я і завершую кар’єру, але спорт залишиться в моєму житті. Зараз, зокрема, я вже починаю свою діяльність як наставник, працюючи з аматорами. Намагатимусь і надалі докладати всіх зусиль, щоб приносити користь українському спорту», – поділився планами сам герой заходу.
Зі свого боку, до Іллі Кваші звернувся міністр молоді та спорту Ігор Жданов зі словами вдячності за визначні досягнення, якими спортсмен прославляв нашу державу.
Крім того, на виконання указу Президента України Ігор Жданов вручив віце-президенту НОК, президенту Федерації стрибків у воду Ігорю Лисову високу державну нагороду – орден «За заслуги» І ступеня.
Серед присутніх на заході був й інший олімпієць – фристайліст Олександр Абраменко, який прийшов підтримати і побажати життєвих перемог і подальших успіхів своєму колезі.

