Сергій Бубка: «Українці феєрично виступили на Європейських іграх»
01 Липня 2019 Поділитися
Сергій Бубка:  «Українці феєрично виступили  на Європейських іграх»

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка підбив підсумки участі команди України у других Європейських іграх, що вчора завершилися в Мінську.

«Українці можуть пишатися здобутками збірної. Протягом цих десяти днів наші спортсмени дарували неповторні моменти радості й гордості, славлячи перемогами свою країну. Виступ нашої команди на Іграх в Мінську є феєричним. 51 здобута медаль і 3 загальнокомандне місце серед 50 кран Європи – чудовий підсумок для України. Попри те, що порівняно з минулими Іграми, де розігрувалось 243 комплекти нагород, зараз програма змагань передбачала лише 200, збірна України перевершила попередні показники, зокрема здобуто 16 золотих нагород, що вдвічі більше ніж у Баку-2015. Це свідчить про гарні спортивні традиції та про потужний потенціал України як великої спортивної європейської держави. Такі перемоги об’єднують націю», – наголосив головний олімпієць країни.

«Якраво перемагали дзюдоїсти Дарія Білодід і Георгій Зантарая, отримавши одразу і золоті нагороди чемпіонату Європи. Значний внесок до скарбнички збірної зробили самбісти на чолі з чемпіонкою Ігор Анастасією Сапсай. Вже привчили нас до яскравих успіхів боксери. Впевнено подолав всю дистанцію змагань наш суперважковаговик Віктор Вихрист, а фінальний бій Олександра Хижняка, на мою думку, став справжньою прикрасою Ігор.  Борцівська школа продовжує прославляти Україну, свідченням чому стали золоті нагороди Юлії Ткач і Жана Беленюка, який вразив не лише рівнем своєї боротьби, а й виконанням гопака.  Разом з досвідченим Олегом Верняєвим, який попри тривале відновлення після травми продемонстрував високу майстерність і волю до перемоги, на найвищу сходинку п'єдесталу зійшла і юна та талановита Анастасія Бачинська.  Справжньою прикрасою стали перемоги наших легкоатлетів у видовищному фіналі командних змагань на очах у переповненого стадіону та в наднапруженій боротьбі з господарями змагань. Феєрично виступили каратисти Аніта Серьогіна і Станіслав Горуна, який здолав у вирішальному поєдинку уславленого суперника з Азербайджану і приніс команді завершальне золото. Незважаючи на вкрай складні умови, екіпаж байдарки-двійки у складі Марії Повх і Людмили Кукліновської був на фініші першим.  Також першою стала Ганна Соловей в гонці за очками. Вони, як і інші медалісти та усі інші наші спортсмени віддали максимум сил і доклали майстерності, щоб досягти якнайвищого результату», – відзначив Сергій Бубка.

Президент НОК висловив глибоку вдячність усім спортсменам збірної, тренерам та фахівцям, лікарям та масажистам, владним структурам і  спортивним організаціям, а також менеджерам спорту, завдяки яким на престижному форумі усієї Європи на честь українських перемог лунав гімн та піднімався прапор нашої країни.

Сергій Бубка також відзначив, що чудовий виступ українців на ІІ  Європейських іграх є гарним фундаментом для підготовки до Ігор ХХХІІ Олімпіади 2020 року в Токіо.  «Найближчий час є відповідальним етапом кваліфікаційного відбору та завоювання ліцензій на Олімпійські ігри наступного року. Тому, вкрай важливо забезпечити максимальну підтримку з боку держави, місцевих органів влади, спортивних організацій об’єднати та консолідувати зусилля всіх фахівців, спортивних структур, спонсорів і партнерів, держави, щоб забезпечити належну якісну підготовку до Ігор-2020 в Токіо», - підкреслив президент НОК. 

Медіа