Сергій Бубка: «Результати Пекіну не можуть не радувати, але й не повинні заспокоювати»
26 Листопада 2008 Поділитися
Сергій Бубка: «Результати Пекіну не можуть не радувати, але й не повинні заспокоювати»

Про це сьогодні заявив президент НОК України Сергій Бубка, виступаючи на засіданні ХХІІ Генеральної асамблеї Національного олімпійського комітету. Пріоритетним напрямком роботи НОКу у 2008 році було належне забезпечення участі вітчизняних олімпійців на Іграх в Пекіні.

За словами Сергія Бубки, ця робота не стала б такою ефективною, якби не відчувалась суттєва підтримка спорту на найвищому державному рівні.
«Питання олімпійської підготовки розглядались на засіданнях Національної ради з питань фізичної культури і спорту на чолі з Президентом країни, засіданнях Організаційного комітету, очолюваного Прем’єр-міністром. Ми тісно співпрацювали і знаходили підтримку Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України, відчували надійне плече Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Завдяки таким спільним діям всі зусилля були спрямовані на досягнення спільного результату», - підкреслив президент НОК.
Як зазначив Сергій Бубка, протягом останніх років завдяки підтримці з державного бюджету та залученню спонсорських коштів Національний олімпійський комітет відігравав значно більшу роль у процесі підготовки до Олімпійських ігор, виділивши понад 30 мільйонів гривень. До того ж, активну підтримку вітчизняні олімпійці отримали від спонсорів та партнерів НОК.
Ефективною стала робота Експертної ради, питання олімпійської підготовки на пульсі тримали і відповідний Штаб, а також Робоча група, створена спільним наказом НОК та Міністерством.
«В цьому олімпійському циклі нам вдалося суттєво покращити наукове та медичне забезпечення збірних команд. Це стало можливим завдяки закупівлі сучасного обладнання, а також повноцінному фінансуванню науково-дослідної роботи, проведенню різноманітних семінарів для науковців, лікарів та тренерів», - відзначив Сергій Бубка. Національний олімпійський комітет піклувався про реабілітацію, профілактику та оздоровлення організму наших спортсменів після виснажливих тренувань та виступів. Зокрема, було підписано угоду з клінікою «Євролаб» про безкоштовне надання провідним спортсменам комплексного медичного обслуговування і обстеження. Також протягом останнього року НОК продовжував здійснювати забезпечення медичним обладнанням лікарів штатних збірних команд України, центри спортивної медицини, бази олімпійської підготовки, Центр спортивної травматології та Державний науково-дослідний інститут.
Разом з тим, у своєму виступі Сергій Бубка зупинився і на негативних моментах. «Не дивлячись на увесь той комплекс заходів, що був реалізований Національним олімпійським комітетом, Міністерством у справах сім’ї, молоді і спорту, Антидопінговим центром щодо дотримання норм антидопінгового законодавства Україна стала одним із «лідерів» щодо допінгових скандалів. Дві позитивні допінг-проби стали тією ложкою дьогтю, яка потребує від нас вжити невідкладних заходів як щодо проведення освітньої роботи і, безумовно, посилення системи контролю. Це має стосуватись не лише провідних спортсменів, а повинно починатися від юних атлетів», - наголосив президент НОК.
Керманич українського олімпізму запропонував у бюджеті НОК наступного року передбачити кошти для підтримки діяльності Національного антидопінгового центру, які будуть використані для проведення додаткових допінг-проб. «Хотілося, щоб і інші суб’єкти олімпійського руху звернули більш серйозну увагу на цю проблему», - додав Сергій Бубка.
Серед основних невирішених нагальних завдань президент НОК виділив затвердження на державному рівні стратегії сучасної системи олімпійської підготовки в Україні, створення державних та регіональних центрів олімпійської підготовки з літніх та зимових видів спорту, затвердження державної програми створення сучасної матеріально-технічної бази олімпійського спорту та забезпечення її розвитку, подальше удосконалення роботи Антидопінгового центру, отримання ним міжнародної акредитації, створення центру медичного забезпечення збірних команд України, підпорядкованого Мінсім’ямолодьспорту, посилення наукової роботи, впровадження новітніх наукових розробок. Болючими залишаються питання спортивної інфраструктури, роботи дитячо-юнацьких шкіл та підготовки спортивного резерву, кваліфікованих тренерських кадрів.
«Минає важкий і успішний для усіх нас олімпійський рік. Рік тому ми були думками в олімпійському Пекіні. Сьогодні ми повинні думати про такі далекі за відстанню, але вже настільки близькі за часом олімпійські Ванкувер, Лондон та Юнацький Олімпійський Сінгапур», - відзначив Сергій Бубка, закликавши усіх консолідовано та відповідально працювати задля подальшого розвитку.

 

НОК України
www.noc-ukr.org  

Медіа