Георгій Зантарая, Олександр Абраменко та Юлія Прокопчук завітали поспілкуватися з «олімпійськими лелеченятами»
13 Вересня 2019 Поділитися
Георгій Зантарая, Олександр Абраменко та Юлія Прокопчук завітали поспілкуватися з «олімпійськими лелеченятами»

Юні учасники фіналу «Олімпійського лелеченяти-2019» сьогодні мали змогу відпочити від конкурсних випробувань і познайомитися іще з одним всеукраїнським проектом НОК України – #OlympicLab. Школярам зі всіх регіонів країни було презентовано напрямок «Чат з олімпійцями та лідерські навички».

Поділитися своїм досвідом, порадами та відповісти на запитання учнів завітали чемпіон зимових Олімпійських ігор зі фристайлу Олександр Абраменко, чемпіон ІІ Європейських ігор, учасник Олімпійських ігор, багаторазовий чемпіон і призер світових та європейських першостей з дзюдо Георгій Зантарая, переможниця та призерка чемпіонатів світу і Європи зі стрибків у воду Юлія Прокопчук.

Захід для учнів провела представник Олімпійської академії України Альона Дьоміна. Разом з олімпійцями діти переглянули відеоролики про олімпійські цінності – дружбу, повагу та досконалість.


У рамках інтерактивного спілкування школярі активно висловлювали власні асоціації з цими цінностями.

Чи існує дружба у спорті, чи поважають своїх конкурентів на майданчику та як прагнуть до досконалості, розповіли дітям і Георгій Зантарая, Олександр Абраменко та Юлія Прокопчук.

«У дзюдо, вийшовши на татамі, ми вклоняємося супернику, вклоняємося судді – це і є повага. Бувають випадки, коли людина травмується в поєдинку й не може сама встати, тоді суперник піднімає й виносить із зали – це теж вияв поваги», – розповів Георгій Занатарая.

Далі на гостей посипався шквал запитань від допитливих «лелелеченят». Дітям було цікаво все: що колекціонують чемпіони й чи мають якісь особливі ритуали, як мотивувати себе, як спортсмени контролюють свій стан перед важливим стартом, коли емоції переповнюють, й що відчували після великих перемог.

«Коли я став Олімпійським чемпіоном, я звісно, не одразу це усвідомив. Здавалося, це сон, продзвенить будильник, і я прокинуся. Повірив лише за кілька днів. Є такі емоції, які ти не одразу можеш зрозуміти й усвідомити, але вони прекрасні, – відповів Олександр Абраменко. – Щодо мотивації, коли ти займаєшся улюбленою справою, у тебе з’являється якась мрія, пов’язана з цією справою, ти просто живеш і дихаєш цією мрією. І коли мені не хочеться йти на тренування, чи погана погода, я згадую про цю мету, йду й тренуюся» – додав чемпіон.

Олімпійці також пригадали, чи були в їхній кар’єрі такі переломні моменти, коли хотілося здатися й покинути спорт.

«Після невдалого результату у мене буває, що опускаються руки, не хочу нічого робити й думаю: певно час закінчувати, це не моє. Але потім, на наступний день вже розумієш, що не можна спинятися, треба пережити це і йти вперед» – поділилася Юлія Прокопчук.

Наприкінці заходу всі діти мали змогу зробити пам’ятні фото з чемпіонами та взяти автографи, а хтось – навіть вручив власні подарунки кумирам.

Медіа