Українська делегація взяла участь в семінарі для НОК Європи з питань взаємодії з Євросоюзом
23 Вересня 2019 Поділитися
Українська делегація взяла участь в семінарі для НОК Європи з питань взаємодії з Євросоюзом

В Брюсселі 18-19 вересня під егідою Офісу Європейських Олімпійських Комітетів в Європейській комісії та за ініціативи її керівника Фолькера Хельмунда відбувся семінар для Національних олімпійських комітетів Європи з питань взаємодії з Європейським союзом.

НОК України на заході представили виконавчий директор НОК України Наталія Коваленко, начальник міжнародного відділу НОК України Неля Дем'янець та заступник голови Комісії НОК «Спорт і навколишнє середовище» Микола Мовчан.

Учасники семінару обговорили можливості та перспективи співпраці Національних комітетів Європи під егідою Європейської Комісії, співробітництва у рамках міжнародних організацій та європейських стратегій і програм, зокрема Європейського Союзу, «Еразмус+», Ініціативи ЄС «Східне Партнерство», пріоритети співпраці в рамках Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями.

Присутні мали можливість поділитися своїм власним досвідом щодо співпраці з Європейським союзом. Спеціально для представників комітетів було проведено практичні тренінги з питань, що виникли в процесі дискусій.

У ході семінару було проведено робочу зустріч делегацій Олімпійських комітетів Європи та керівництва генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту та культури Єврокомісії.

Делегація НОК України мала окрему нараду із керівником спортивного відділу Генерального директорату Єврокомісії Ів Ле Лостеком та менеджером із впровадження політики щодо спорту ЄC Агатою Дзярновською. Під час наради сторони обговорили питання проведення Європейського тижня спорту в Україні та подальшої співпраці з ЄС.

Довідково: Європейський тиждень спорту проводиться в Європі з 23 по 30 вересня з 2014 року. Європейський тиждень спорту є символом європейської ідеї, об'єднаної Європи, європейської інтеграції у сфері спорту. Захід спрямований на залучення людей до активного та здорового способу життя, фізичної активності, європейської інтеграції, набуття корисних життєвих навичок. Проект також спрямований на підвищення обізнаності громадськості про те, наскільки важливими є спорт, активний спосіб життя та фізичні навантаження.

У 2019 році Олімпійський комітет України планує активно долучитись до Європейського тижня спорту в Україні і презентував Європейській комісії свій власний проект, який надає можливість учасникам ознайомитись та спробувати себе у різних видах спорту, познайомитись із відомими олімпійцями. Проект включає теоретичні складову - презентацію відеороликів про олімпійську історію та гуманістичні цінності, інформацію про обраний вид спорту, спілкування та розповіді спортсменів про їх секрети успіху; та спорт - тренування зі студентами та майстер-класи олімпійців, включаючи вивчення вправ та елементів їх щоденного тренування.

Україна вперше в 2018 році приєдналась до цієї ініціативи і планує активно її розвивати.

Медіа