Олімпійська родина привітала з ювілеєм легендарну гімнастику Ніну Бочарову
24 Вересня 2019 Поділитися

24 вересня своє 95-річчя святкує уславлена спортсменка - Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Ніна Бочарова. Привітати ювілярку до Олімпійського дому завітали керівники Національного олімпійського комітету, Української федерації гімнастики, Асоціації ветеранів спорту, колеги по життю та спорту, рідні та близькі.

Щирі побажання від президента Національного олімпійської комітету  Сергія Бубки  та всієї Олімпійської родини передала віцепрезидент НОК, президент Олімпійської Академії України Марія Булатова та вручила легенді спорту медаль НОК « За відданість олімпізму»: «Ви – боєць! Ви – переможець! Складно підібрати слова, щоб описати той великий шлях, який Ви пройшли та випробування, які здолали. Ніно Антонівно, Ви показали всьому світові, що таке Україна та хто такі українці».

Марія Булатова нагадала присутнім, що на перших для українських спортсменів Олімпійських ігор 1952 року в Хельсінкі від Радянського Союзу з-поміж 269 учасників лише 10% складали спортсмени Української Республіки. І саме українцям належить половина усіх здобутих олімпійських нагород СРСР на тих Іграх.

Також свої вітання ювілярці адресували віцепрезидент Української федерації гімнастики Оксана Омел’янчик, президент Асоціації ветеранів спорту України Віктор Ткаченко, колеги та друзі.

Довідково:

Ніна Антонівна Бочарова народилася 24 вересня 1924 році у с. Супрунівка, Полтавська область.

Дворазова Олімпійська чемпіонка та призерка Ігор XV Олімпіади в Гельсінкі (1952 рік), чемпіонка світу (1954 рік), абсолютна чемпіонка СРСР (1949 рік). Автор унікальної вправи – поперечний шпагат на брусах, який й досі у світі ніхто не виконує. У 2012 році перша серед усіх українських спортсменів удостоєна Ордена Національного олімпійського комітету.

Медіа