Каразінський спортивний: Всеукраїнський олімпійський урок в університеті та чат з Олімпійцями
30 Вересня 2019 Поділитися
Каразінський спортивний: Всеукраїнський олімпійський урок в університеті та чат з Олімпійцями

25 вересня у Каразінському університеті відбувся традиційний Всеукраїнський олімпійський урок. Цього року він був приурочений Європейському тижню спорту в Україні.

 «У нашому університеті є потужні та давні олімпійські традиції. Сьогодні ми вкотре збираємося разом на олімпійський урок, аби поговорити про спорт, олімпійський рух та цінності, які він втілює — чесність, порядність, наполегливість, силу, відвагу», — привітав  учасників зібрання ректор університету, академік, член Виконкому Відділення Національного олімпійського комітету України в Харківській області Віль Бакіров.

Щирі вітання учасникам заходу від Президента НОК України Сергія Бубки  передав  голова Харківського обласного відділення НОК Віктор Христоєв. Він подякував колективу Університету за активну роботу по збереженню та підтримку Олімпійських цінностей та ідеалів, підготовку спортсменів, які достойно Україну на міжнародних змаганнях.

Урок також відвідали спортсмени-олімпійці минулих років. Зокрема дворазова олімпійська чемпіонка з легкої атлетики, заслужений майстер спорту Людмила Джигалова, доцент кафедри фізичного виховання та спорту університету, заслужений тренер України, учасниця Олімпійських ігор з настільного тенісу Олена Ковтун та випускники університету: чемпіонка Європи зі стрільби з лука Вікторія Коваль, учасник Олімпійських  ігор з боксу, срібний призер чемпіонату світу  Олексій Мазікін, бронзова призерка Паралімпійських ігор з настільного тенісу, чинна чемпіонка світу Марина Литовченко та інші. Атлети отримали почесні нагороди й побажали присутнім значних спортивних досягнень та успіхів.

За традицією відбулося вшанування кращих спортсменів університету та їхніх тренерів за минулий навчальний рік. Відзнаки отримали спортивні команди-переможці, зокрема з чирлідингу та футзалу, а також призери обласних щорічних студентських змагань «Спорт протягом життя» та 69-ї Студентської спартакіади університету. Нагороджено призерів XIV Літньої універсіади 2019 року, де  у комплексному заліку Каразінський університет посів друге місце.

У  присутності учасників свята було презентовано спортивний символ  вишу “Team’Co”. Як зазначив ректор,  Каразінський — перший в Україні університет, що має свій спортивний талісман: «Байбак, зображений на нашому символі, відрізняється силою, завзятістю, тобто тими якостями, які потрібні спортсмену».

Наприкінці гостей вражала своїм яскравим виступом команда університету з чирлідингу.

У межах заходу діяла виставка «Спортивні досягнення Каразінського університету», де були представлені нагороди тенісистів, фехтувальників, команд з чирліндингу та футзалу та організовані локації з різних видів спорту. Усі охочі могли поспілкуватися зі спортсменами та дізнатися особливості їхнього виду спорту.

Медіа