Яскраве свято Олімпійського дня у Лубнах на Полтавщині
02 Жовтня 2019 Поділитися
Яскраве свято Олімпійського дня у Лубнах на Полтавщині

У Лубенському лісотехнічному коледжі (Полтавська область) відбувся традиційний Олімпійський день.

Розпочалося свято спорту урочистим відкриттям двох футбольних турнірів - Кубка Андрія Біби та Кубка «Юність Посулля», присвячений пам'яті головного редактора газети «Сільські вісті», Героя України Івана Васильовича Сподаренка. Шкільну та студентську молодь, яка зібралася на стадіоні коледжу, привітав директор навчального закладу Роман Сендзюк. Крім того, Роман Васильович передав щиросердні вітання учасникам Олімпійського дня від голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергія Бабака, президента НОК України Сергія Бубки, президента Асоціації аматорського футболу України Федора Шпига, першого віце-президента Української асоціації футболу Вадима Костюченка.
На старті футбольних турнірів команди змагалися у двох групах. У Кубку Андрія Біби серед школярів у своїх групах відзначилися команди Засульської гімназії та Лубенської ЗОШ-4. Саме вони й розіграли чемпіонський титул. З рахунком 2:0 перемогли школярі села Засулля. У матчі за третє місце грали команди Лубенської ЗОШ-8 та Лубенської ЗОШ-2. Бронзові медалі у представників ЗОШ-8, які виграли з рахунком 1:0.
У Кубку «Юність Посулля» переможцями групового етапу стали смілянський «Явір», де грають студенти Шевченкового краю, та Малинський лісотехнічний коледж. У фінальному поєдинку смілянські студенти виграли - 2:0 і головний трофей вирушив на Черкащину. У матчі за третє місце віддначилися студенти Лубенського лісотехнічного коледжу, які перемогли команду Черкаського політехнічного коледжу - 2:1.
У рамках Олімпійського дня відбувся традиційний Олімпійський урок, в якому взяли участь понад 500 учнів і студентів Посульського краю. Упродовж майже півтори години (замість запланованих 45-ти хвилин) на найрізноманітніші питання про олімпійський рух в Україні, Олімпійські ігри, українських олімпійських чемпіонів і призерів, загальнонаціональний дитячий футбольний турнір «Шкіряний м"яч», як подолати вершину спортивного Олімпу відповідали перший віце-президент Асоціації аматорського футболу України, член Комітету аматорського футболу УЄФА Олександр Каденко, завідувач спортивною редакцією Українського радіо Вадим Корженко та спортивний оглядач газети «Сільські вісті» Микола Моторний. На жаль, і цього разу не всім вдалося поставити свої запитання. Просто не вистачило часу. Тому вирішили продовжити Олімпійський урок у квітні-2020 року, запросивши в гості 35-разового рекордсмена світу із стрибків з жердиною, чемпіона світу та Олімпійських ігор, Героя України, президента НОК України Сергія Бубку. Організатори Олімпійського уроку поставили єдину умову - студенти складають екзаменаційну сесію без «хвостів», а школярі завершують перше півріччя з високими оцінками. Тільки з такими здобутками не соромно буде звітувати перед спортивною легендою сучасності Сергієм Бубкою.
Ще одна неординарна подія відбулася саме в Лубнах. Тут стартував Всеукраїнський тиждень масового футболу УЄФА, який триватиме до 29 вересня. За словами Олександра Каденка, різноманітні заходи, футбольні турніри пройдуть по всій Україні. У них візьмуть участь школярі, студенти, футболісти-аматори, ветерани футболу.
Завершував Олімпійський день чемпіонат Посульського краю з шахів серед школярів і студентів, який проходив у спортивному залі Лубенського лісотехнічного коледжу. За шахові дошки сіли представники восьми збірних: У командному заліку трійка призерів має такий вигляд: І місце - Лубенська ЗОШ № 8, ІІ місце - Лубенська ЗОШ № 4, ІІІ місце - Лубенська ЗОШ № 2. В особистому заліку відзначилися: серед хлопців – Максим Лященко, Владислав Бондаренко та Анжела Симоненко.
Олімпійський день у Лубнах відбувся завдяки підтримці Національного олімпійського комітету України, Асоціації аматорського футболу України, Української асоціації футболу України, редакції газети Сільські вісті та Українського радіо.

Медіа