-
НОК України
- Історія
- Команда
- Проєкти
- Суб'єкти олімпійського руху
- Структури
-
Офіційні документи
- Лист Томаса Баха про створення Фонда солідарності
- Звіт про роботу НОК України у 2021 році
- Олімпійський порядок денний 2020+5
- Антидопінгові правила Олімпійського руху України
- Звіт про діяльність НОК у 2020 році
- Програма розвитку Олімпійського руху в Україні на період 2019-2022 років
- Звіт про діяльність НОК 2015-2018
- Положення про атрибутику та нагородну діяльність
- Олімпійська хартія
- Етичний кодекс Олімпійського руху України
- Звіт про роботу НОК України у 2019 році
- Декларація VIII Олімпійського саміту
- Список заборонених препаратів-2019
- Календар спортивних подій 2020
- Звіт про роботу НОК України у 2017 році
- Конкурс «Олімпійський орнамент»
- Звіт про діяльність НОК України у 2016 році
- Список заборонених препаратів-2020
- Медичний кодекс
- Промова президента МОК Томаса Баха з нагоди 25-річчя НОК України
- Статут НОК України
- Всесвітній антидопінговий кодекс
- Олімпійський порядок денний 2020 20+20 рекомендацій
- Олімпійська книга
- Олімпійський куточок
- Олімпійська бібліотека
- Державні закупівлі
- Спонсори
- Контактна інформація
- Новини
-
Олімпійські змагання
- Олімпійські ігри
- Юнацькі Олімпійські ігри
- Європейські ігри
- Всесвітні пляжні ігри
- Європейські юнацькі олімпійські фестивалі
- Виступи українців на Олімпійських іграх
- Виступи українців на Юнацьких Олімпійських іграх
- Виступи українців на Європейських іграх
- Виступи українців на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях
- Європейські ігри-2023

Лічені дні залишаються до старту ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор у Швейцарії.
Нагадаємо, що з шести нагород, які здобули українські спортсмени на попередніх двох таких мультиспортивних форумах, три - на рахунку представників фігурного катання.
Один з тих, хто представлятиме Україну на льодовій арені у Лозанні, Андрій Кокура. 16-річний киянин, попри юний вік, вже встиг впасти в око спеціалістам і запам'ятатися публіці, завдяки своїм неординарним образам і емоційному стилю катання, в якому не обійшлося без легкої творчої руки його тренера, відомого в минулому фігуриста, чемпіона Європи-1993 Дмитра Дмитренка.
Андрій Кокура зізнається, що був дуже щасливий, коли дізнався, що саме йому випала честь представляти Україну на Юнацькій Олімпіаді, і додає: «Хочу подякувати за цей шанс своєму старшому колезі по збірній Івану Шмуратко, адже саме його результати в юніорській серії Гран-прі принесли путівку до Лозанни».
Нагадаємо, що Шмуратко представляв Україну на ЮОІ-2016 і здобув там «бронзу» у змаганнях змішаних команд. «Ми тренуємося разом, багато спілкуємося. - додає Кокура. - Ваня розповідав мені, що був вражений масштабом змагань і отримав там колосальний досвід. Тож і я очікую чогось неймовірного».
Відзначимо, що і сам Андрій Кокура вже знає, що таке брати участь у мультиспортивних форумах, адже у лютому 2019 року представляв Україну на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі у Сараєво та східному Сараєво. Він посів 6 місце.
«На Фестивалі було дуже круто! - ділиться враженнями спортсмен. - Таке відчуття, ніби ти на Олімпіаді. Церемонії відкриття і закриття, олімпійський вогонь, селище атлетів, де усі ходять у формі своїх національних збірних. В Сараєво мені, на жаль, не вдалося, побувати на змаганнях з інших видів спорту. Дуже сподіваються, що зможу зробити це в Лозанні. Хотілося б наживо побачити скелетон і біатлон».
Цікавий факт: майбутній учасник ЮОІ-2020 Кокура належить до тої невеликої частини фігуристів, які катаються і стрибають по годинниковій стрілці, а не проти.
«Цю особливість, коли я почав вивчати стрибки, помітив мій перший тренер Анатолій Григорович Євдокімов. - розповідає Андрій. - Я і писав дзеркально в дитинстві, можливо, це з цим пов'язано. А взагалі у фігурне катання я потрапив завдяки мамі, вона захоплювалася цим видом спорту ще до мого народження. І спочатку відвела на ковзанку мого старшого брата. Я дивився, як він катається і теж захотів спробувати. Так у три рочки я став на ковзани».
Андрій відзначає що, якщо раніше з найбільшою цікавістю спостерігав за одним фігуристом Кевіном Рейнольдсом, віцечемпіоном Олімпіади-2014 у складі команди Канади, то тепер уважно стежить за виступами усіх найсильніших фігуристів з метою почерпнути щось корисне для себе. Ми поцікавилися у нашого юного олімпійця, які аргументи він сам готовий пред'явити в боротьбі з суперниками і чим буде підкорювати публіку у Лозанні.
«Я завжди намагаюся кататися емоційно, а не просто виконувати елементи. - відповідає Кокура. - А наскільки це мені вдається, це вже судити суддям і глядачам. Деякі люди відзначають, що у моїх програмах простежується стиль мого тренера. Спеціально я нічого не роблю, щоб бути на нього схожим. Але передивився достатньо багато його виступів на відео, і це напевно певним чином все ж позначається. До того ж саме він поставив мені обидві програми. В короткій звучить композиція «I Put a Spell On You». У довільній я виступаю в образі Джакомо Казанови. Ідея зробити цитату з його мемуарів елементом костюму (напис зроблений на тілесному фоні у вирізі в сорочці на спині) належала Дмитру Дмитренку і Оксані Масловій.
Перша половина олімпійського сезону вийшла досить насиченою для Андрія Кокури. Розпочав він виступи з турніру у Білорусі. Потім було два етапи юніорської серії Гран-прі ISU, а далі 16-річний одиночник випробовував свої сили в категорії сеньйорів у Ризі та Стамбулі.
«Ця змагальна практика допомогла мені отримати досвід, необхідний для участі в Юнацькій Олімпіаді. - розмірковує Андрій Кокура. - Контрольним стартом з огляду на підготовку до виступу в Лозанні був чемпіонат України, який проходив наприкінці грудня в Києві. Він показав, над чим ще потрібно попрацювати. Це насамперед стрибки, зокрема, найскладніший у моїй програмі аксель у три з половиною оберти. Є певні технічні помилки, які необхідно виправити і звичайно слід бути уважнішим з виїздами».
Кокура наголошує, що на кожному турнірі ставить перед собою завдання відкататися якомога краще. «Намагатимуся зробити усе, що в моїх силах і в Лозанні. - додає майбутній учасник ЮОІ-2020. - А також сподіваюся отримати досвід, який стане мені в пригоді для подальшої кар'єри».