На сторінках довідника – спортивна гордість Хмельниччини
20 Січня 2020 Поділитися
На сторінках довідника – спортивна гордість Хмельниччини

В Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація рекомендаційного бібліографічного довідника «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2020 рік» за участю науковців, краєзнавців, освітян, музейних працівників, а також представників регіонального відділення НОК України.

Відкрила презентацію директор бібліотеки Катерина Чабан. Про структуру і зміст вказаного довідкового видання розповіли його укладачі Оксана Шеін та Валентина Борейко. Календар складається з двох розділів хронологічного переліку понад  370 основних ювілейних дат 2020 року та 32 авторських текстових довідок, що розкривають найзначніші пам’ятні події, дати, історичні процеси громадсько-політичного життя області.

Серед видатних людей сьогодення,життєво пов’язаних з Хмельниччиною, в довідник внесено  7 уславлених спортсменів та фахівців фізичної культури, в тому числі Олімпійські чемпіони Анатолій Бондарчук, Фаїна Мельник, Тимур Таймазов ,дворазовий учасник зимових Олімпійських ігор Олександр Бортюк  .

В обговоренні довідника взяв участь перший заступник голови  відділення НОК України  Віктор Флентін, який привернув увагу присутніх до наймасштабнішої і наймасовішої події кінця XX століття на теренах області –естафети Олімпійського вогню  напередодні XXII Ігор,коли 186 факелоносців у супроводі ескорт, пронесли від кордону з Чернівецькою до межі з Вінницькою областями через 5 районів Хмельниччини предвісника Олімпійських ігор. Потім Віктор Володимирович  розповів про життєвий шлях ювілярів- Олімпійських чемпіонів 1972 року Анатолія Бондарчука та Фаїни Мельник,на честь яких  під патронатом НОК України у Кам;янці –Подільському проводяться популярні всеукраїнські турніри з легкоатлетичних метань. У липні поточного року своє 25-річчя напередодні Олімпійських ігор у Токіо  відзначатиме надія подільського спорту Марина Бех- Романчук-віцечемпіонка світу в стрибках у довжину,якій Віктор Володимирович присвятив авторську довідку «Їй пасують спортивні нагороди» .

У рамках акції НОК України «Олімпійська книга» директору бібліотеки Катерині Чабан передано черговий комплект спортивної літератури та календар  «Олімпійські перемоги» для поповнення  Олімпійського фонду.

На завершення заходу, за пропозицією Віктора Флентіна, усі присутні провели символічну церемонію «Свято Олімпійського прапора» на підтримку 39 представників України ,що змагаються на ІІІ-х зимових Юнацьких Олімпійських Іграх, які тривають у Лозанні (Швейцарія).

 

Медіа