У столиці тепло зустріли Юнацьку збірну України, яка повернулася з ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор
23 Січня 2020 Поділитися
У столиці тепло зустріли Юнацьку збірну України, яка повернулася з ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор

У Міжнародному аеропорту «Бориспіль» за участю представників НОК України, Міністерства культури, молоді та спорту, національних федерацій, спортивної громадськості Рівненщини на чолі з головою регіонального осередку НОК Миколою Петренчуком, близьких, друзів та журналістів, урочисто зустріли членів Юнацької збірної України, яка повернулася з ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор.

Цінним багажем завершальної групи української команди, яка повернулася з олімпійської Лозанни стала бронзова нагорода, що її у завершальний день змагання фристайлістів у біг-ейрі виборов рівнянин Орест Коваленко. Разом з фристайлістом на рідній землі тепло зустріли юних представників лижного  двоборства, шорт-треку та стрибків з трампліну на лижах.


Відзначимо, за підсумками ІІІ зимових Юнацьких Олімпійських ігор  українські спортсмени вибороли рекордні за роки виступів на наймасштабніших молодіжних форумах 4 нагороди. Нагадаємо, днями в «Борисполі» зустрічали  Володимира Трошкіна та  Дениса Паська, які завоювали «золото» та «срібло» в змаганнях змішаних команд з хокею 3х3, а також пару фігуристів Софію Нестерову та Артема Даренського, які стали бронзовими призерами в змаганнях інтернаціональних команд.

«Ви достойно змагалися на швейцарській землі на світовому рівні. Не дивлячись на те, що в нас нема  зараз повноцінної зими, але є олімпійці в зимових видах спорту та їх медалі, яких все більше з кожною Юнацькою Олімпіадою. А отже зимові види спорту живуть і розвиваються в Україні і є перспективи», - наголосив на початку зустрічі віцепрезидент НОК України Володимир Бринзак 
"В нас покращилась якість рзультатів, окрім здобутих чотирьох нагород, багато українців увійшли до залікової десятки. А це означає, що маємо хорошу молодь, яка замінить наших ветеранів. Тож бажаю вам успіхів і в навчанні, і на шляху до здійснення дорослої олімпійської мрії".
  

Від імені Міністерства культури, молоді та спорту начальник відділу зимових олімпійських видів спорту департаменту спорту вищих досягнень Даніль Амірханов адресував слова привітань та побажання нових здобутків та перемог молодим олімпійцям.

Задоволений виступом юних співвітчизників і перший віцепрезидент федерації лижного спорту України Леонід Тікун, який відзначив успішний дебют фристайліста Ореста Коваленка.

Привітати юних колег з успішним завершенням Ігор прибув Олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко.

«Надзвичайно приємно спостерігати, що у фристайлі з'явились нові спортсмени-українці і так голосно заявляють про себе а весь світ. Бронзова нагорода Юнацьких Олімпійських ігор -  дуже хороший початок на шляху до нагород дорослих Олімпійських ігор», - підкреслив Олімпійський чемпіон, додавши, що буде радий бачити у складі вітчизняної збірної на Іграх-2022 в Пекіні й ріненського юного колегу.
   

 Не міг не погодитися із словами Олександра Абраменка й сам бронзовий призер. «Ця нагорода стане гарною мотивацією на шляху до заповітної нагороди Олімпійських ігор.А всім спортсменам  бажаю ніколи не сходити з обраного шляху та не відступати від своєї мети. Тільки йдучи вперед, ми зможемо досягти високих результатів», - відзначив Орест Коваленко.

Нагадаємо, 39 спортсменів, які виступали у 12 з 16 можливих дисциплін: у біатлоні, лижному двоборстві, хокеї 3х3, санному спорті, фігурному катанні, шорт-треці, стрибках на лижах, скелетоні, фристайлі, гірськолижному спорті, лижних гонках та сноубордингу представляли Україну на цих найпрестижніших планетарних змаганнях.

Вперше Україна була представлена в фристайлі, хокеї 3х3 та у змаганнях серед дівчат зі скелетону та стрибків на лижах з трампліну.

Медіа