НОК України йде в ногу з сучасними тенденціями світового олімпійського руху й дотримується принципів гендерної рівності
03 Лютого 2020 Поділитися
НОК України йде в ногу з сучасними тенденціями світового олімпійського руху й дотримується принципів гендерної рівності

З метою привернення уваги до питань жіночого становища та протидії проявам гендерно зумовленого насильства, у стінах державного інформагенства «Укрінформ» пройшов круглий стіл на тему « Жіноче лідерство у спорті». Захід організовано за сприяння віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко та народного депутата України Ольги Саладухи.

Експерти зупинилася на ключових кроках, котрі потрібно робити уже зараз задля розвитку жіночого лідерства в спорті. Зокрема,  популяризувати досягнення жінок в тих видах спорту, які традиційно вважаються чоловічими; вирівняти економічні можливості жінок та чоловіків у спорті; впровадити дієву програму підтримки спортсменок, які завершують свою кар’єру, у тому числі через співпрацю з такими платформами як Athlete365; проводити постійну мотиваційну роботу серед спортсменок, аби вони вірили у власні сили та не боялися конкурувати з чоловіками; розглянути можливість застосувати систему гендерного квотування при призначенні на управлінські посади спортсменок, які хочуть і можуть там працювати.

До обговорення цих нагальних питань долучилися й імениті спортсмени-заступник голови комісії НОК України «Жінки в спорті», чотириразова Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Людмила Турищева, голова Комісії атлетів НОК України, призерка Олімпійських ігор у потрійному стрибку Ольга Саладуха, член Комісії атлетів НОК, призер Олімпійських ігор зі стрибків у воду Ілля Кваша та призерка Олімпійських ігор з легкої атлетики Ірина Ліщинська.

«Наша спільна мета - надихнути спортсменок, вселити в них віру у власні сили, не лише створити умови для реалізації, а й сформувати сприятливий, здоровий морально-психологічний клімат у спортивному середовищі», - наголосила Ольга Саладуха.

Слід відзначити, що на світовій арені спорт є однією з найпотужніших платформ для просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчат у світі. Протягом останніх 30 років Міжнародний Олімпійський Комітет приділяє велику увагу гендерній рівності в спорті, заохочуючи та підтримуючи просування жінок в спорті на всіх рівнях та у всіх структурах. Серед останніх вагомих кроків у напрямку цих змін є зобов’язання МОК створити більше можливостей для спортсменок, розширивши оолімпійську програму із включенням змагань за рівною участю жінок та чоловіків. Зокрема, перші результати ефективної роботи в цьому напрямку можна було побачити  під час ІІІ літніх та зимових Юнацьких Олімпійських ігор в Буенос-Айресі-2018 та Лозанні-2019 відповідно, коли кількість учасників змагань – дівчат та хлопців – була рівно.

«Національний олімпійський комітет України крокує в ногу з сучасними тенденціями світового олімпійського руху й дотримується принципів гендерної рівності», - наголосила присутнім Людмила Турищева. Вона додала, що  жінки не лише складають більшість штатної чисельності Виконавчої дирекції НОК України, а й очолюють провідні та ефективні структури олімпійського руху України, Олімпійської Академії України, Асоціації олімпійців України, комісії НОК України тощо.

«Переконана, що й надалі суб’єкти олімпійського руху повинні максимально сприяти  створенню умов для залучення жінок на керівні посади, дорадчі органи, тренерські позиції», - зауважила Олімпійська чемпіонка.

Медіа