У НОК обговорили шляхи співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні
10 Лютого 2020 Поділитися
У НОК обговорили шляхи співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні

Сьогодні віцепрезидент Національного олімпійського комітету України, член МОК Валерій Борзов та виконавчий директор Наталія Коваленко зустрілися з представником Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу.

Валерій Борзов привітав гостя в Олімпійському домі та відзначив, що діяльність Агентства ООН у справах біженців є дуже важливою й напряму відображає реалізацію олімпійських цінностей в житті – єдності, взаємопідтримки.

Віцепрезидент НОК України, відзначив, що понад чверть століття Міжнародний Олімпійський Комітет активно підтримує біженців та вимушено переміщених людей. Так три роки тому МОК заснував Олімпійський фонд допомоги біженцям та також реалізує програму Олімпійської солідарності «Підтримка атлетів-біженців», а на Олімпійських іграх-2016 в Ріо-де-Жанейро вперше в історії сучасних Ігор була представлена Олімпійська команда біженців, яка братиме участь і в Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо-2020.

Подібна політика підтримки біженців і переселенців реалізується і Національними олімпійськими комітетами у своїх країнах.

«З 2015 року Національний олімпійський комітет України задля забезпечення гідних соціально-побутових умов спортсменам, тренерам і фахівцям національних збірних команд України з олімпійських видів спорту, які раніше проживали в Автономній Республіці Крим, Луганській та Донецькій областях, виплачує їм фінансову допомогу. Протягом 4 років загальна сума цієї програми склала понад 3,5 мільйонів гривень. Цього року буде виділено близько мільйона гривень» - розповів Валерій Борзов.

Він також додав, що Олімпійський комітет всебічно підтримує розвиток фізичної культури і спорту на Донеччині та Луганщині. Доброю традицією стали візити представників НОК до цих регіонів, відвідувати Донецьку та Луганську області, під час яких проходять спілкування зі спортивною спільнотою краю, передається спортивне обладнання для розвитку спорту в регіоні та виявляються нагальні проблеми та потреби. Так, протягом останніх двох років Національний олімпійський комітет передав на Донеччину та Луганщину комплекти спортивного обладнання для занять спортивною гімнастикою, легкою атлетикою, велоспортом, важкою атлетикою, триатлоном загальною сумою 4 мільйона гривень.
  

Як відзначила Наталія Коваленко, одним напрямком роботи є залучення до різноманітних соціально-спортивних та освітніх проектів дітей зі східних регіонів країни. Так, протягом 2018 року Національний олімпійський комітет України в рамках проекту «OlympicLab» залучив більше 4000 переселенців для участі у заході.

У свою чергу Пабло Матеу відзначив велику роботу, що здійснює НОК України у напрямку підтримки внутрішньо переміщених спортсменів-олімпійців та поінформував продіяльність, створеного у 2017 році, Олімпійського фонду допомоги біженцям.

То ж під час зустрічі особливу увагу приділили обговоренню проектів та напрямків взаємодії щодо забезпечення освітніх, матеріальних, соціально-побутових потреб переміщених спортсменів зі Сходу України та Криму.

«НОК України й надалі продовжуватиме вести активну діяльність у напрямку підтримки переселенців й ми завжди відкриті до співпраці. Впевнений, ми можемо знайти напрямки взаємодії щодо реалізації спільних проектів та програм», - висловив сподівання Валерій Борзов.

Медіа